Twój blog motoryzacyjny

Hummer wraca jako elektryczny pickup. Ma 1000 KM, 3 silniki i zasięg 560 km

Prawie 10 lat po zjechaniu z taśmy ostatniego Hummera amerykańska ikona wraca na rynek. I nie przypomina niczego, co kiedykolwiek powstało pod sztandarem marki GMC.

Hummer kojarzy się najczęściej z paliwożernym kolosem, który przechodząc z wojskowości do cywila zyskał sporą popularność dzięki raperom i gwiazdom Hollywood. Zakończenie jego produkcji w 2010 roku było konsekwencją globalnej recesji i wysokich cen paliwa. Sprzedaż Hummera zaczęła gwałtownie spadać i producent zdecydował o jego wycofaniu z rynku.

Swój udział w promocji auta miał swego czasu Arnold Schwarzenegger. Dziś były gubernator Kalifornii, który aktualnie zajmuje się propagowaniem transportu elektrycznego z pewnością ucieszył się na nowe wydanie Hummera na prąd.

Pickup będzie napędzany przez 3 silniki elektryczne o łącznej mocy 1000 KM

Hummer

Moment obrotowy wynosi 15 592 Nm (uwzględniając kontakt kół z asfaltem). Takie wartości mają przekładać się na przyspieszenie do setki w 3 sekundy (!), a zadba o to tryb launch control.

Ze znakomitymi osiągami Hummera koresponduje imponujący zasięg, który na pełnym ładowaniu pozwoli pokonać 560 kilometrów. Same przestoje w trasie nie powinny być uciążliwe dla podróżujących. Producent zapewnia, że napełnienie akumulatorów o pojemności 200 kWh przy wykorzystaniu szybkiej ładowarki (800 V) zajmie niespełna 40 minut.

Główny rywal Tesli Cybertruck wyróżnia się kilkoma nowinkami

Hummer

Wśród najciekawszych należy wymienić tryb kraba (CrabWalk). To układ 4 kół skrętnych, zwiększających zwrotność w trudnym terenie. Bez wątpienia Hummer chce tutaj ukraść show pickupowi Rivian, który chwalił się podobną funkcją zawracania w miejscu (Tank Turn).

Ściągane dachowe panele pozwolą cieszyć się niebem nad głową

Hummer

Duże gabaryty nie powinny nikogo przerażać. System UltraVision z 18 kamerami zapewni 360-stopniowy obraz tego, co się dzieje wokół pojazdu.

Hummer

Nie zabrakło też pneumatycznego zawieszenia z regulowanym prześwitem, który w razie potrzeby można zwiększyć o 15 cm. W terenie sprawdzą się też 35-calowe opony ( w opcji mają 37 cali) zdolne brodzić w wodzie do 45 cm i pokonać przeszkodę o wysokości 61 cm. Z kolei na autostradzie kierowca doceni system Super Cruise, czyli coś w rodzaju autopilota.

Hummer EV będzie dostępny w 4 wariantach

Hummer

Żaden z nich nie będzie specjalnie tani. Na początek na rynek trafi pickup w odmianie Edition 1 w cenie 112 595 dolarów. W tej wersji na wyposażeniu znajdziemy tryb kraba i pneumatycznym zawieszeniem.

Hummer

Na jesieni 2022 roku zadebiutuje wariant z trzema silnikami, zasięgiem 480 km oraz atomowym przyspieszeniem 3 s do setki. Jego cena wyniesie 99 995 dolarów. Od 2023 roku dostępny w sprzedaży będzie Hummer EV2X z dwoma silnikami za 89 995 dolarów. Na końcu zobaczymy najtańszą odmianę Hummera, bez większości dodatków, z sugerowaną ceną 79 995 dolarów.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze