Twój blog motoryzacyjny

Znamy cenę Volkswagena ID.4

Volkswagen uruchomił konfigurator elektrycznego SUV-a i podał jego cenę. Za wersję ID.4 1ST trzeba zapłacić 202 390 zł. Topowa odmiana ID.4 1ST Max to już wydatek 243 990 zł.

Volkswagen ID.4 jest drugim po ID.3 elektrycznym modelem Volkswagena

ID.4

Auto powstało na modułowej platformie podłogowej MEB zaprojektowanej specjalnie dla samochodów elektrycznych. Cennik otwiera wariant 1ST za 202 390 zł.

W tej cenie otrzymamy baterię 77kWh umożliwiającą pokonanie do 520 kilometrów na jednym ładowaniu według norm WLTP. Moc ładowania ograniczono do 125 kW, co oznacza, że 30 minut pod prądem przełoży się na 320 kilometrów zasięgu.

ID.4

ID.4 ma 204-konny silnik i rozpędza się do setki w 8,5 s. Może pojechać z maksymalną prędkością 160 km/h.

Wyposażenie ID.4 1ST jest całkiem przyzwoite

ID.4

Zawiera LED-owe światła, kamerę cofania, automatyczną klimatyzację dwustrefową, czy system nawigacji Discovery Pro. Na pokładzie nie zabrakło podstawowych systemów z zakresu bezpieczeństwa, takich jak asystent utrzymania na pasie ruchu, czy system awaryjnego hamowania z funkcją rozpoznawania pieszych
i rowerzystów. Elektryk jest dostępny w 4 kolorach nadwozia.

Volkswagen ID.4

Wyżej w cenniku jest Volkswagen ID.4 1ST Max za 243 900 zł

W tej cenie dostaniemy reflektory LED Matrix, tylne lampy diodowe 3D, wyświetlacz head up, trójstrefową klimatyzację, czy większe 21-calowe koła (w standardzie są 20-calowe). Nie trzeba też dopłacać za progresywny układ kierowniczy ani adaptacyjne zawieszenie DCC z wyborem profilu jazdy. Kierowcy kochający niebo nad głową docenią zalety szklanego panoramicznego dachu.

ID.4

Producent ograniczył liczbę specjalnych modeli do 27 000 sztuk. Z czasem w ofercie pojawią się wersje Volkswagena ID.4 z mniejszymi akumulatorami. Ich ceny powinny być bardziej przystępne.

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze