Twój blog motoryzacyjny

Nowa Skoda Fabia w 2021 roku

Skoda przygotowuje następcę najpopularniejszego modelu marki, czyli Fabii. Taką informację możemy przeczytać w wywiadzie z nowym dyrektorem Skody, Thomasem Schaferem. Auto miałoby pojawić się na rynku w przyszłym roku.

Obecna 3. generacja Skody Fabii jest produkowana od 2014 roku

To w motoryzacji szmat czasu. W 2018 roku Czesi przeprowadzili co prawda mały facelifting, ale zmiany były niewielkie – ograniczały się głównie do przedniego pasa i nowych świateł (LED) oraz bogatszego wyposażenia.

Nowa Skoda Fabia

Nowa Fabia, jak to określił Schafer, ma skuteczniej konkurować z pojazdami producentów z Korei, Japonii i Francji. Choć żadne szczegóły jeszcze nie padły, można spodziewać się, że hatchback Skody wykorzysta platformę MQB A0, która stanowi podstawę siostrzanych modeli Volkswagena Polo, Seata Ibizy i droższego Audi A1.

Co za tym idzie nowa Skoda Fabia będzie dostępna ze znaną 1-litrową benzynową jednostką, współpracującą z 5- i 6-biegową manualną skrzynią oraz 7-stopniowym automatem. Być może w ofercie pojawi się także odmiana mild hybrid.

Prezentacja nowej Skody Fabia

Nowa Fabia – nawiązanie do Octavii

Jeśli chodzi o wygląd, to punktem odniesienia będzie stylistyka większej Scali i nowej Octavii. Można spodziewać się również przeprojektowanego wnętrza pod kątem nowych technologicznych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa i łączności.

„To będzie znakomity samochód, mam wobec niego wysokie oczekiwania” – powiedział CEO Skody, Thomas Schafer

Fabia jest jednym z najchętniej kupowanych modeli Skody w naszym kraju. W ujęciu rocznym w 2020 roku uplasowała się na 4 miejscu najczęściej wybieranych aut w Polsce, tuż za Toyotą Yaris, Skodą Octavią i Toyotą Corollą (pierwsze miejsce).

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze