Twój blog motoryzacyjny

VinFast President – wietnamski pomysł na luksusowego SUV-a

Ma siedem miejsc, bardzo mocy silnik i nośną nazwę. Z ceną blisko 200 000 dolarów stanowi wizytówkę wietnamskiej marki. Oto VinFast President.

O marce VinFast po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2018 roku, kiedy na paryskim salonie samochodowym zadebiutowały sedan i SUV. Należy ona do imperium finansowego Vingroupe, nad którym pieczę sprawuje najbogatszy człowiek w Wietnamie, Pham Nhat Vuong.

SUV i Sedan wyglądają tak:

VinFast SUV

VinFast - nowa marka na rynku

W 2019 roku oferta pojazdów powiększyła się o miejski model Fadil na licencji General Motors.

Teraz doczekaliśmy się prezentacji luksusowego SUV-a o nazwie President

President

Łatwo zauważyć jego podobieństwo do SUV-a LUX SA2.0., który powstał na platformie BMW X5 (F15). President jest jeszcze większy i masywniejszy.

President

Długością odstaje zaledwie o 5 mm od ogromnego BMW X7 (5151 mm). To skutkuje przestronnym wnętrzem, w którym nie zabrakło wykończenia ze skóry i najlepszego drewna.

Pod maską pracuje V8 od GM o pojemności 6,2 l i mocy 420 KM

Zastępuje tym samym 2-litrową 4-cylindrową jednostkę z turbodoładowaniem z SUV-a LUX SA2.0. Ale nie mogło być inaczej – President ma duże aspiracje. VinFast jest też fast. Z automatyczną skrzynią biegów i napędem na cztery koła przyspiesza do setki w 6,8 s i podobno może mknąć z prędkością prawie 300 km/h

Producent liczy na to, że znajdą się na niego chętni w USA, Europie i Rosji. Sprzedaż zaczyna jednak od rodzimego rynku. 100 pierwszych egzemplarzy wyceniono na równowartość 165 000 dolarów w promocji.

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze