Twój blog motoryzacyjny

Cupra Formentor oficjalnie wyceniona

Pierwszy zaprojektowany i zbudowany od podstaw SUV z logo Cupra ma już swoje miejsce w cenniku. Mowa oczywiście o modelu Formentor, którego cena startuje od 194 500 zł.

To drugi po Cupra Ateca SUV spod znaku hiszpańskiej marki

Formentor

O ile jednak Cupra Ateca bazowała na istniejącym modelu Seata, to Formentor powstał całkowicie od zera. Wyszło na plus. SUV o nadwoziu coupe wyróżnia się dynamicznym sportowym wyglądem, który przykuwa uwagę. Jednocześnie Hiszpanie zadbali o to, by stylistycznie Formentor nie odbiegał od innych pojazdów ze znaczkiem Cupra. Są więc charakterystyczne miedziane wstawki wkomponowane w nadwozie, czy duże 19-calowe aluminiowe felgi również w kolorze miedzianym.

Cena podstawowa na poziomie 194 500 zł plasuje auto poniżej modelu Cupra Ateca (202 000 zł)

Jest to o tyle ciekawe, że Formentor jest od Ateki większy o 7 cm (ma dokładnie 4450 mm długości) i oferuje o 10 koni mechanicznych więcej. Jego benzynowa jednostka 2.0 TSI odznacza się mocą 310 KM i momentem obrotowym równym 400 Nm. Moc na 4 koła przekazuje automatyczna 7-stopniowa przekładnia.

Formentor

Takie wartości gwarantują sportowe emocje. SUV potrzebuje tylko 4,9 s, by osiągnąć setkę i rozpędza się do 250 km/h.

W standardzie znajdziemy bogate wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa i systemów wspomagających kierowcę

Dopłaty wymaga kamera 360 stopni (2071 zł), system ochrony pasażerów Pre-Crash Assist (655 zł) i poduszka kolanowa kierowcy oraz boczne poduszki z tyłu (1440 zł). Do najdroższych opcji należą hamulce wyczynowe Brembo (9745 zł).

Jeśli chodzi komfort, w ekstrasach można zaznaczyć funkcję elektrycznego otwierania bagażnika (2266 zł) i system BeatsAudio (2183 zł). Fotele we wnętrzu są wykonane z tapicerki materiałowej ze skórą ekologiczną, ale producent oferuje pakiet Petrol Blue ze skórą Nappa i skóry ekologicznej, pełną elektryką foteli i skórzane wykończenie kokpitu (4821 zł).

Formentor crossover

Formentora można zamówić w białym (Candy White) kolorze nadwozia, który jest bezpłatny. Metalizowane lakiery zaczynają się od ceny 2617 zł, a najwięcej trzeba zapłacić za matowy lakier Petrol Blue Matt (8725 zł).

Cupra Formentor z benzynową jednostka pod maską zawita do salonów jeszcze tej jesieni. W pierwszym kwartale 2021 roku można spodziewać się wersji z napędem hybrydowym plug-in.

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze