Twój blog motoryzacyjny

Porsche Panamera w wersji coupe nadal możliwe

Plotki o Porsche Panamera coupe krążą od czasu debiutu pierwszej generacji auta w 2009 roku. Czy jest szansa, że taki pojazd w końcu powstanie?

Porsche Panamera w wariancie coupe jako duchowy następca modelu 928

Panamera coupe render

Marzą o tym liczni miłośnicy marki i motoryzacyjni puryści. Okazuje się, że Porsche nie porzuciło całkowicie pomysłu przekształcenia Panamery w eleganckie 3-drzwiowe coupe. Taka idea wciąż tli się w głowach decydentów firmy z Zuffenhausen, o czym napomknął w jednym z wywiadów dla magazynu Which Car szef linii produkcyjnej modelu Panamera, Thomas Friemuth.

„Nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji. Od kilku lat dyskutujemy na ten temat, szczególnie że nasi konkurenci mają dwudrzwiowe auta w swoich ofertach. My też mamy całkiem niezły dwudrzwiowy samochód o nazwie… 911. Zawsze jednak szukamy nowych możliwości ekspansji na nowe rynki oraz zwiększenia liczby klientów. Mogę o tym porozmawiać, kiedym podejmiemy taką decyzję – jeszcze nie teraz” – powiedział Thomas Friemuth

Przekształcenie Panamery w grand tourera 2+2 umożliwiłoby Porsche obranie drogi, którą podąża BMW z serią 8. Takie auto byłoby oczywiście znacznie większe od modelu 911, co przełożyłoby się na większą praktyczność i wygodę kierowcy i pasażerów.

Panamera coupe

Wątpliwości są natury biznesowej

Popyt na coupe i kabriolety spadł znacząco w ostatnich latach, co niewątpliwie utrudnia Niemcom podjęcie takiej decyzji. Ze sprzedażą coupe boryka się konkurencja. Mercedes ma jeszcze Klasę S w wersji dwudrzwiowej, ale nie ma na nią popytu. Już wiadomo, że wraz z pojawieniem się nowego sedana klasy S wariant z nadwoziem coupe znika z oferty. BMW wskrzesiło wspomnianą serię 8, choć tu prym wiedzie czterodrzwiowe Gran Coupe. Porsche na razie się waha i sonduje rynek.

 

*Autorem zdjęć jest twórca renderów Theophilus Chin


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze