Twój blog motoryzacyjny

Mercedes-Maybach GLS 600 4Matic oficjalnie wyceniony

W ofercie Mercedesa pojawił się luksusowy SUV z plakietką Maybach. Będzie konkurował z takimi pojazdami na rynku, jak Bentley Bentayga i Range Rover. Aktualnych klientów Rolls-Royce’a pewnie też zainteresuje. Znamy jego polską cenę.

Mercedes-Maybach GLS 600 powstał na bazie modelu GLS

Mercedes-Maybach GLS

Producent zadbał jednak o to, by luksusowy SUV się od niego różnił. Dwubarwne malowanie (opcja) i spora ilość chromu wykończonego na wysoki połysk nie pozostawiają wątpliwości, z jakim pojazdem mamy do czynienia.

Najważniejsze i tak jest wnętrze

Mercedes-Maybach GLS

Wsiadanie i wysiadanie ułatwia wysuwany stopień progowy. Auto zostało wydłużone, a siedzenia przesunięte do tyłu, co powinni odczuć pasażerowie. To oni w największym stopniu będą delektować się komfortem jazdy.

Mercedes-Maybach GLS

W topowej czteroosobowej konfiguracji do swojej dyspozycji mają rozkładane, w pełni wentylowane fotele z masażem, stoliki, czy lodówkę. Prywatność zapewniają elektrycznie sterowane rolety, a o walory dźwiękowe dba system nagłośnienia Burmester (opcja).

Tylko jeden dostępny silnik

Mercedes-Maybach GLS

Pod maską topowego SUV-a z gwiazdą pracuje podwójnie doładowane 4-litrowe V8, które wspiera 48-woltowa instalacja elektryczna. To jedyna dostępna jednostka, na jaką możemy się zdecydować. Jej moc to 557 KM i 730 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Układ napędowy umożliwia rozpędzenie tego ważącego 2,5 tony auta do setki w zaledwie 4,9 s. Wstyd na światłach kierowcy nie grozi.

Nie trzymając nikogo dłużej w napięciu – Mercedes-Maybach GLS 600 4Matic startuje od 802 400 zł

Mercedes-Maybach GLS

Przekroczenie miliona zł nie jest żadnym wyzwaniem

Moja konfiguracja dobiła do 1 150 000 zł, ale nie zdecydowałem się m.in. na dwubarwne nadwozie w cenie blisko 100 000 zł. Wybrałem zdecydowanie tańszy lakier o nazwie Czerwień Hiacyntu za 2032 zł.

Najdroższą wybraną przeze mnie opcją była tapicerka skórzana nappa o krystalicznej bieli za 76 214 zł. Dwa indywidualne fotele w drugim rzędzie wyceniono na 21 171 zł. Swoje kosztują też 23-calowe obręcze kół ze stopów metali lekkich – aż 33 873 zł. Na tym tle 4516 zł za uchwyty na kieliszki do szampana nie wydaje się jakąś astronomiczną sumą.

Na ostateczna cenę wpłynął wybór sprzętu audio marki Burmester (22 864 zł) i aktywnego zawieszenia E-Active Body Control (36 696 zł). Mało prawdopodobne jednak, by ktoś kupując Maybacha, pominął te opcje w konfiguratorze.

Produkcja Mercedesa-Maybacha GLS 600 4Matic rozpocznie się wraz z początkiem 2021 roku. Z konfiguratorem można zapoznać się już teraz.

Zobacz również: Vision Mercedes-Maybach 6 cabrio – nowoczesność w klasycznej formie

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze