Twój blog motoryzacyjny

To się dzieje naprawdę – BMW M3 Touring zatwierdzone do produkcji

Audi RS4 Avant i Mercedes AMG C63 kombi zyskają niebawem mocnego konkurenta. BMW dało zielone światło dla modelu M3 w wersji Touring.

BMW M3 Touring będzie napędzane 6-cylindrowym silnikiem benzynowym z podwójnym turbodoładowaniem. To ta sama 3-litrowa jednostka, którą znajdziemy w sportowych SUV-ach X3 i X4 M.

Można więc spodziewać się nawet 510 KM (wersja Competition) oraz momentu obrotowego na poziomie 600 Nm

BMW potwierdziło większy rozstaw kół niż w standardowym modelu oraz ulepszone zawieszenie i większe hamulce. Układ napędu na cztery koła będzie ten sam, co w sedanie M3. Poza tym można liczyć na wiele detali charakterystycznych dla M3.

Szybkie kombi trafi na rynek pod koniec 2022 roku

M3 Touring

Prace nad autem są na wczesnym etapie rozwoju i mało prawdopodobne jest, że gotowy samochód zobaczymy wcześniej niż pod koniec 2022 roku. Testowy prototyp wyjedzie na drogi publiczne w najbliższych miesiącach, kilka kolejnych ma przejść sprawdzian na torze Nurburgring.

Warto przypomnieć, że BMW opracowało już kiedyś prototyp M3 Touring, oparty na generacji BMW M3 E46 w 2000 roku. Auto wykorzystywało 6-cylindrowy rzędowy silnik o mocy 343 KM, ale producent nie zdecydował się wprowadzić je na rynek. Prawdopodobnie z obawy przed konkurowaniem z Audi i Mercedesem. Lukę w gamie BMW M3 w kombi w pewnym sensie wypełniała do tej pory Alpina.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze