Twój blog motoryzacyjny

IsoRivolta GTZ to nowy projekt od Zagato

Zagato, czyli włoski konstruktor nadwozi, przygotował wyjątkowy projekt, który łączy w sobie włoski styl z amerykańską techniką. Poznajcie IsoRivolta GTZ.

Jak zawsze w tego typu projektach najważniejsza jest inspiracja przeszłością

IsoRivolta GTZ

Zagato czerpie z lat 60. XX wieku pełnymi garściami, za wzór stawiając mało znane sportowe coupe ISO Grifo A3/C. Jego twórcą jest firma ISO Autoveicoli S.p.A, bardziej znane z produkcji mikrosamochodu Isetty. O niezwykle rzadkim ISO Grifo mało kto dziś pamięta. Kilka lat temu jeden z egzemplarzy trafił na aukcję z ceną blisko 3 milionów euro. A wygląda tak:

Iso Grifo z lat 60

Styliści Zagato pozostali wierni klasycznej linii auta

Odwzorowali również cztery tylne zaokrąglone światła. Jednocześnie postawili na nową platformę oraz nowoczesne materiały.

IsoRivolta

Oryginalny ISO Grifo był zbudowany z lekkiego duraluminium, w tym wypadku nadwozie wykonano z włókna węglowego.

IsoRivolta

Silnik to jednostka V8 z Chevroleta Corvette Z06

Ma aż 6,8 l pojemności. Dokładne wartości mocy i momentu obrotowego nie są w tej chwili znane. Można jednak spodziewać się, że wydajnością przewyższa standardowy silnik 6.2 V8. Więcej szczegółów poznamy w październiku, choć już dziś wiadomo, że powstanie tylko 19 sztuk. Dziewięć z nich trafiło już do najwierniejszych klientów marki.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze