Twój blog motoryzacyjny

Lamborghini Essenza SCV12 dla 40 szczęśliwców

Lamborghini zaprezentowało wyczynowy model do zabawy na torze. To spadkobierca takich modeli, jak Miura Jota, czy Diablo GTR.

Lamborghini Essenza SCV12 najlepiej wyrażają liczby

Lamborghini

830 koni mechanicznych generuje najmocniejsza w historii Lamborghini wolnossąca 6,5-litrowa jednostka V12. Z przeniesieniem takiej mocy na tylną oś musi sobie poradzić sekwencyjna 6-biegowa przekładnia X-Trac.

Stosunek mocy do masy jest również imponujący i wynosi 1,66 KM na kilogram. To zasługa monokoku nowej generacji z włókna węglowego, który nie wymaga wewnętrznej klatki bezpieczeństwa. Pomimo jej braku Lamborghini Essenza odznacza się odpowiednią sztywnością oraz dociskiem większym niż w pojazdach GT3 – sięga on 1200 kg przy prędkości 250 km/h.

Aerodynamika odgrywa tu ważną rolę

Lamborghini

Lamborghini Essenza SCV12 ma duże tylne regulowane skrzydło, boczne płetwy i przedni splitter – wszystkie te elementy zaczerpnięto z Huracana Super Trofeo EVO. Za układ wydechowy odpowiada firma Capristo, a za zestaw hamulców – Brembo. Auto stoi na oponach Pirelli z magnezową felgą.

„To projekt, w którym połączyliśmy dążenie do inżynieryjnej perfekcji z dopracowaną aerodynamiką, futurystycznym designem i innowacyjnymi rozwiązaniami, takimi jak karbonowy monokok bez wewnętrznej klatki bezpieczeństwa. W rezultacie powstał wciągający i bezkompromisowy samochód, stworzony do ścigania na torze. Reprezentuje on cechy, które rozsławiły Lamborghini na całym świecie, gwarantując wyjątkowe emocje zarówno kierowcy, jak i widzom” – powiedział główny inżynier Lamborghini, Maurizio Reggiani

Specjalne przywileje dla właścicieli

Lamborghini

40. nabywców hiperauta z automatu znajdzie się w ekskluzywnym klubie i otrzyma dostęp do specjalnych programów Lamborghini. Będą mogli liczyć na serwis oraz bezpłatne miejsce garażowania pojazdu w nowym hangarze zbudowanym w Sant’Agata Bolognese z całodobowym monitoringiem. Jeśli tylko zapragną rzucić okiem na swój pojazd, umiejscowiona w garażu kamera internetowa i specjalna aplikacja im to umożliwią.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze