Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Cupra El-Born – hot hatch na prąd

Seat El-Born ujrzał światło dzienne w marcu ubiegłego roku jako elektryczna koncepcja Seata. Teraz auto gotowe do produkcji zaprezentowano pod marką Cupra. Powstanie w fabryce Volkswagena w Zwickau.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Szereg poprawek wizualnych względem koncepcyjnej wersji Seata

Cupra El-Born

Zespół projektowy Cupry nadał pojazdowi nowy charakter, skupiając się na przeprojektowaniu przedniej części i niestandardowych detalach w kokpicie. Ma być bardziej sportowo i zadziornie.

Niewiele wiadomo na temat szczegółów technicznych El-Borna, choć kilka informacji, co do specyfikacji producent już ujawnił

El-Born

Elektryk będzie zasilany akumulatorem o pojemności 77 kWh, a inżynierowie obiecuje zasięg na jednym ładowaniu do 500 kilometrów. Dzięki technologii szybkiego ładowania napełnienie prądem baterii do poziomu 260 km powinno zająć maksymalnie 30 minut. To szybciej niż oczekiwano w przypadku koncepcyjnego Seata El-Born.

Elektryczna Cupra odznacza się dużą dynamiką

Przyspieszenie od 0 do 50 km/h trwa zaledwie 2,9 s. Cupra opracowała również system adaptacyjnego zawieszenia Dynamic Chassis Control Sport, który dopasowuje pojazd do warunków drogowych, oferując „wyższy poziom dynamiki jazdy”.

Na wyposażeniu można spodziewać się funkcji i systemów znanych z Volkswagena ID.3

El-Born

W standardzie znajdziemy wyświetlacz HUD, a także kubełkowe sportowe fotele specjalnie zaprojektowane dla marki Cupra oraz stylową kierownicę z przyciskami wyboru trybów jazdy.

Cupra zamierza wprowadzić produkcyjną wersję El-Born na rynek w 2021 roku. Będzie to trzecie po SUV-ach Cupra Ateca i Cupra Formentor auto w gamie usportowionej marki.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze