Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Tak prezentuje się Bentley Bentayga w nowej odsłonie

Pomimo tego, że Bentley Bentayga świetnie się sprzedaje, brytyjski producent zdecydował się na jego odświeżenie. Nowa zaktualizowana wersja luksusowego SUV-a trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Stylistyka Continentala GT się kłania

Bentayga

Z przodu debiutuje nowa bardziej pionowa kratka, wyższa o 20 mm i reflektory o eliptycznym kształcie. Owalne światła zobaczymy również z tyłu i jest to świadome nawiązanie do modelu Continentala GT. Klapa bagażnika została przeprojektowana, a tablica rejestracyjna zmieniła swoją lokalizację – przyklejono ją do zderzaka. Zabieg ten umożliwił umieszczenie napisu „Bentley” na tylnej klapie. Sprawne oko wychwyci również owalne, dzielone końcówki układu wydechowego, które współgrają ze światłami.

Bentayga

Całkiem sporo zmian zaszło we wnętrzu

Producent postawił na nową kierownicę, cyfrowe wskaźniki i jeszcze więcej szczotkowanego aluminium i forniru. Na przeprojektowanej desce rozdzielczej umieszczono nowy dotykowy ekran systemu informacyjno-rozrywkowego o przekątnej 10,9-cala. Zniknęły także środkowe otwory wentylacyjne na rzecz jednego z wbudowanym zegarkiem firmy Breitling. Dodajmy do tego lepszej jakości wyświetlacz HUD, 12-głośnikowe audio od Naim, jonizator powietrza i bezprzewodową obsługę Apple CarPlay i Android Auto.

Bentayga

Bentley Bentayga po liftingu będzie dostępny w wariancie 4, 5- lub nawet 7-osobowej (opcja). Ci, którzy zdecydują się na 5-miejscową konfigurację, otrzymają nowe wykończenie foteli, które w tyle mogą być wentylowane.

Bentley

Pod maską nie ma zaskoczeń

Bentley Bentayga posiada 4-litrowe V8 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 542 KM (i 770 Nm).
W takiej specyfikacji SUV będzie dostępny w pierwszej kolejności. Pod koniec roku na rynku zadebiutuje najszybsza odmiana – Bentayga Speed oraz hybryda plug-in.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze