Twój blog motoryzacyjny

Cupra Formentor gotowa do produkcji

W ofercie Seata próżno jej szukać. Pierwszy samodzielny przedstawiciel marki Cupra – crossover Cupra Formentor pojawi się w europejskiej sprzedaży jeszcze tej jesieni.

Cupra Formentor

Produkcja Formentora, nazwanego tak na cześć przylądka na hiszpańskiej wyspie Majorka, rozpocznie się
w fabryce Martorell pod Barceloną. Ten wydajny crossover łączy DNA sportowej marki z nowoczesną technologią i atrakcyjnym wyglądem. Producent zachwala jego wysoki poziom bezpieczeństwa, a także nowoczesne rozwiązania z zakresu komunikacji i łączności.

W momencie premiery Cupra Formentor będzie dostępna z 4-cylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności 2 litrów. Jej moc to 310 KM oraz 400 Nm. W pakiecie występuje układ 4Drive oraz 7-biegowa automatyczna skrzynia DSG.

W 2021 roku ofertę uzupełni wersja z hybrydowym układem typu plug-in

Cupra

To połączenie 1,4-litrowej jednostki benzynowej TSI o mocy 150 KM z elektrycznym motorem (115 KM), zasilanym akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 13 kWh. Łączna moc układu sięga 245 KM, a zasięg na samej energii elektrycznej wynosi ok. 50 kilometrów.

„Formentor jest pierwszym modelem zaprojektowanym dla marki Cupra. Stanowi punkt zwrotny w dotarciu do większej grupy entuzjastów motoryzacyjnych na świecie. Po inauguracji garażu Cupra i prezentacji modelu Cupra Leon, nasz crossover sygnalizuje początek ekscytującego etapu i ma szanse zostać filarem marki” – powiedział Wayne Griffiths, CEO Cupra

Cupra Formentor

Cupra Formentor przeszła niedawno testy w zakładach firmy w Martorell. Z możliwościami crossovera zapoznał się Jordi Gene, kierowca testowy Cupra i zwycięzca Spanish Touring Car Championship. Od lipca można zamawiać go w przedsprzedaży.

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze