Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Hyundai Santa Fe z nowym designem, platformą i jednostkami napędowymi

Obecna generacja Santa Fe jest na rynku od lutego 2018 roku. Mimo to koreański producent zdecydował się na jego aktualizację. Oprócz kilku zmian w wyglądzie potężny SUV Hyundaia otrzymał nową platformę
i jednostki napędowe.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Szersza kratka z przodu to nie jedyna zmiana stylistyczna

Santa Fe

Prezentuje się efektownie i jest w kilku wzorach, w zależności od poziomu wykończenia. Dzielone reflektory charakteryzują się teraz przeprojektowanymi światłami do jazdy dziennej LED w kształcie litery T. Zmiany wizualne maja swoją kontynuację z tyłu, gdzie pojawiła się wąska imitująca podświetlenie listwa, a same światła mają inny kształt. Przez całą długość poprawionego zderzaka biegnie też kolejne oświetlenie. Wisienką na torcie tych stylistycznych korekt są nowe 20-calowe felgi.

Najważniejsza zmiana dotyczy platformy

Santa Fe

Hyundai zaktualizował płytę podłogową, na której oparty jest model Santa Fe. Wprowadzone zmiany mają nie tylko poprawić sztywność i bezpieczeństwo w przypadku kolizji, ale również umożliwić zastosowanie hybrydowych napędów.

A propos nowych jednostek napędowych

Santa Fe

Hyundai nie ujawnił jeszcze szczegółów, ale można spodziewać się diesla 2.2 l z rodziny Smartstream, który występuje w Kia Sorento. Nie zabraknie także układu hybrydowego z silnikiem 1.6 T-GDI o mocy 230 KM oraz nowej hybrydy typu plug-in.

Kabina jest przestronniejsza i wykończona miękkimi materiałami

Hyundai Santa Fe

We wnętrzu debiutuje 10,25-calowy ekran do obsługi multimediów. Uzupełniają go cyfrowe zegary w rozmiarze 12,3 cala. Układ konsoli środkowej jest bardziej pochylony i zorientowany na kierowcę. Producent zrezygnował też z tradycyjnej dźwigni zmiany biegów stawiając na przyciski.

Hyundai Santa Fe zadokuje się w europejskich salonach we wrześniu tego roku.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze