Twój blog motoryzacyjny

Lamborghini Sian w zestawie LEGO Technic – idealny prezent nie tylko na Dzień Dziecka

Lamborghini Sian, czyli najmocniejsze Lambo w historii, będzie można zbudować w zaciszu domowym. Taką szansę daje LEGO – producent najsłynniejszych klocków świata.

Lamborghini Sian zadebiutowało na frankfurckich targach motoryzacyjnych w ubiegłym roku. To superauto jest wyjątkowe z kilku powodów. Stanowi pierwszy model hybrydowy marki z Sant’Agata Bolognese. Ma 819 KM i jest najmocniejszym Lambo w portfolio. Na przewidziane 63 egzemplarze, pomimo ceny bazowej na poziomie 3,6 mln dolarów, szybko znaleźli się chętni.

Model z klocków Lego nie jest aż tak bardzo trudnodostępny

Sian

Składa się z 3696 elementów i po złożeniu mierzy 60 cm długości, 25 cm szerokości i 13 cm wysokości.
W kolorze limonkowo-zielonym nawiązuje do pełnowymiarowego Lamborghini Sian.

Lego przyzwyczaiło nas do tego, że modele samochodowe charakteryzują się dużym stopniem szczegółowości.

Sian

Tak było w przypadku Porsche 911 GT3 RS, czy Bugatti Chiron. Nie inaczej jest z najnowszym modelem superhybrydy. Ma unoszone do góry drzwi, obniżany spojler oraz działający układ kierowniczy. 8-biegowa sekwencyjna skrzynia biegów jest funkcjonalna, a miniaturowe V12 posiada ruchome tłoki. Na uwagę zasługuje również misternie wykończony kokpit i najmniejsza torba podróżna na świecie, którą znajdziemy po otwarciu przedniej maski.

Wszystko to w atrakcyjny opakowaniu Lego Technic

Sian

Wraz z zestawem klocków otrzymujmy ozdobną płytkę ekspozycyjną oraz książkę pełną zdjęć i wywiadów z osobami zaangażowanymi w projekt. W ramach bonusu producent przewidział także unikalny numer, który daje dostęp do dodatkowej zawartości w sieci, co pozwala poczuć się kimś wyjątkowym. Cena za tę wyjątkowość nie może być niska – Lego wyceniło swój zestaw na 1650 zł.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze