Twój blog motoryzacyjny

Kia Rio po liftingu – kilka zmian stylistycznych i miękka hybryda

Kia Rio, czyli koreański przedstawiciel segmentu B, zyskała odświeżony wygląd, kilka nowych rozwiązań z zakresu technologii oraz układ miękkiej hybrydy.

Zmiany w wyglądzie są jednak kosmetyczne

Kia Rio

Węższa kratka z tygrysim nosem, szerszy zderzak z nowymi światłami przeciwmgielnymi, a także w pełni LED-owe reflektory – oto, co wyróżnia nowe Rio. Poza tym nabywcy mogą liczyć na nowe wzory felg i dwa lakiery – Perennial Grey i Sporty Blue.

We wnętrzu jest bardziej nowocześnie

Rio

W kabinie największą zmianą jest nowy, bo zaktualizowany 8-calowy ekran dotykowy, który uzupełnia 4,2-calowy wyświetlacz cyfrowy o większej rozdzielczości. Standardem jest również bezprzewodowa łączność Apple CarPlay oraz Android Auto. Z kolei za dopłatą – funkcja UVO Connect drugiej generacji, która umożliwia dostęp do szeregu informacji online w czasie rzeczywistym.

W ramach nowej opcji personalizacji Kia oferuje niebieski pakiet wykończenia wnętrza. Wszystkie nowe modele Rio będą miały też regulację wysokości fotela kierowcy i opcjonalnie pasażera z przodu.

Kia Rio jest pierwszym modelem marki dostępnym z układem typu mild-hybrid

Rio

To nowy układ napędowy z rodziny EcoDynamics, będący połączeniem turbodoładowanej 1-litrowej jednostki T-GDI (120 KM) z układem miękkiej hybrydy i 48-woltową instalacją elektryczną. W komplecie dostaniemy mechaniczną skrzynię biegów z elektrycznie sterowanym sprzęgłem (clutch-by-wire). Całość ma odznaczać się niskim zużyciem paliwa i niższą emisją dwutlenku węgla.

Poza wersją miękkiej hybrydy w ofercie będą jeszcze dwie znane jednostki benzynowe – 1.2 MPI o mocy 84 KM oraz 1.0 T-GDI o mocy 100 KM.

Nowe systemy bezpieczeństwa na pokładzie

Rio

Wśród najnowszych systemów wspomagających bezpieczną jazdę na pokładzie Kia Rio znajdziemy asystenta unikania kolizji z rozpoznawaniem pieszych, pojazdów i rowerzystów, czy asystenta utrzymania na pasie ruchu. Nie zabraknie też aktywnego tempomatu oraz asystenta martwego pola, czyli systemów spotykanych raczej w pojazdach z wyższego segmentu.

Kiedy w salonach?

Nowa Kia Rio trafi do sprzedaży w Europie w trzecim kwartale 2020 roku.

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze