Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Renault planuje zmiany w ofercie. Do odstrzału aż 3 modele

W niedalekiej przyszłości Renault chce wyrzucić z oferty dwa minivany i sedana. Mowa o modelach Espace, Scenic i Talisman. Lukę po nich miałyby zapełnić crossovery i SUV-y.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Anonimowe źródło agencji Reuters donosi, że Scenic i Espace przejdą niebawem do historii, a podobny los czeka również rodzinnego sedana – Renault Talisman. Co więcej, przyszłość Megane też wcale nie jest taka pewna.

Według JATO Dynamics w zeszłym roku Renault sprzedał 77 507 sztuk modelu Scenic w Europie, notując 16% spadek względem roku wcześniejszego. 20% spadki zanotowały modele Talisman (15 826 sztuk) i Espace (9561 sprzedanych egzemplarzy).

Renault Espace

Zmiany są konsekwencją słabej sprzedaży i wynikają z polityki cięcia kosztów

Plan ograniczenia wydatków pozwoliłby zaoszczędzić ok. 2 mld euro w ciągu najbliższych 3 lat. Renault chce zainwestować w bardziej dochodowe projekty, w tym w SUV-y i auta elektryczne.

Ewentualna decyzja Renault zbiega się z planami partnera strategicznego firmy, czyli Nissana, który zamierza przeprowadzić głęboką restrukturyzację i wycofać się z Europy, by skupić się głównie na rynkach w USA, Chinach i Japonii.

„Projekt nie jest jeszcze skończony, ale Espace, Scenie i Talisman praktycznie wypadają z przyszłego programu produkcyjnego. Produkcja skoncentruje się na crossoverach i SUV-ach” – twierdzi źródło Reuters

Co dalej?

Renault Talisman

Scenariuszy jest kilka. Pojawiają się głosy o budowie nowego modelu Kadjar z trzecim rzędem siedzeń, jako o następcy modelu Espace. Prawdopodobne są także dwa nowe modele z napędem elektrycznym, które mogłyby powstawać w fabryce Douai w północnej Francji.

Aktualnie Renault, którego 15% udziałów należy do Francji, negocjuje z rządem pakiet pomocy finansowej o wartości 4-5 mld euro. Byłby to powiew świeżego powietrza dla marki, która odczuwa poważne spadki sprzedaży z powodu pandemii koronawirusa.

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze