Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Skoda ENYAQ iV bez kamuflażu

Kilka dni temu Skoda zamieściła zdjęcia zakamuflowanego modelu Enyaq, który jest odpowiednikiem elektrycznego Volkswagena ID.4. Kilku utalentowanych grafików cyfrowo usunęło przebranie i stworzyło jej wizualizację. Czy rzeczywiście tak będzie wyglądać? Przekonamy się za jakiś czas.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Skoda Enyaq bardziej przypomina kombi vana niż SUV-a

Skoda Enyaq

Ma niżej poprowadzoną linię dachu i dość niski próg załadunku z bagażnikiem o pojemności 585 l. To wiadomość dość istotna dla mieszkańców Europy, gdzie wciąż istnieje duże zapotrzebowanie na kombi. Skoda jest tego świadoma znacznie bardziej niż jakikolwiek inny producent. Trzeba pamiętać, że Octavia w praktycznym nadwoziu jest jednym z najlepiej sprzedających się kombi na Starym Kontynencie.

Skoda Enyaq iV oparta jest na nowej platformie MEB Grupy Volkswagen

Pojazd będzie oferowany z napędem na tył lub na wszystkie koła, z możliwością wyboru spośród 3 rodzajów akumulatora i 5 wariantów mocy.

Enyaq

Podstawowy model to Skoda Enyaq iV 50 z baterią litowo-jonową o pojemności 55 kWh, umieszczoną przy tylnej osi. Napędzana przez elektryczny motor generujący 109 kW (148 KM) powinna pokonać do 340 km na jednym ładowaniu. Wyżej w hierarchii znajduje się Enyaq iV 60 z akumulatorem o pojemności 62 kWh. Jego elektryczny silnik wyróżnia się mocą 132 kW (180 KM). W tym wypadku zasięg ma wynosić 390 km.

Przewidziano jeszcze wariant iV 80 z akumulatorem o pojemności 82 kWh i mocy 204 KM (zasięg 500 km) oraz wersje 80X i vRS z napędem na cztery koła o mocy odpowiednio 195 kW (265 KM) i 225 kW (306). Najmocniejsza Skoda Enyaq będzie rozpędzać się do setki w 6,2 s, a jej zasięg na jednym ładowaniu wyniesie 460 km.

3 opcje ładowania

Enyaq

Elektryczną Skodę naładujemy na 3 sposoby. Z domowego gniazdka elektrycznego 230 V, za pomocą ładowarki ściennej (do 11 kW) lub zajeżdżając na stację szybkiego ładowania (do 125 kW). W ostatnim najszybszym wariancie zajmie nam to zaledwie 40 minut do poziomu 80% baterii.

Oficjalnie Enyaq zadebiutuje pod koniec roku

Do sprzedaży trafi z początkiem 2021 roku. To będzie ważne wydarzenie dla marki z Mlada Boleslav, która obchodzi w tym roku 125 urodziny. Z tej okazji Czesi przygotują specjalną limitowaną odmianę „Founder’s Edition” w liczbie 1895 sztuk.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze