Twój blog motoryzacyjny

Koreańczycy przepowiadają przyszłość – Hyundai Prophecy

Hyundai Prophecy miałby szansę zostać królem konceptów na genewskich targach, gdyby te się odbyły. Koreański elektryk zaskakuje designem i rozwiązaniami zastosowanymi w kokpicie. Co o nim wiemy?

Tył a la Porsche 911

Hyundai Prophecy

Jeśli chodzi o stylistykę, Hyundai przyznaje się do inspiracji projektami coupe z lat 20. i 30. XX wieku. Nazywa ten styl ładnie „Sensuous Sportiness” i opisuje go jako nową koncepcję w tworzeniu pojazdów. Z przodu Prophecy ma coś z Tesli Roadster, z tyłu przypomina Porsche 911 i trochę Astona Martina Vanquish Zagato. Cała sylwetka jest dość niska i aerodynamiczna.

Ma napęd elektryczny

Prophecy

Auto wykorzystuje platformę E-GMP, która dzięki strukturze deskorolki skrywa akumulatory i silniki elektryczne, zapewniając pasażerom więcej przestrzeni. Parametrów silnika producent nie ujawnił.

Joystick zamiast kierownicy

Hyundai Prophecy

Hyundai Prophecy jest pojazdem autonomicznym z pełną opcją przejęcia kontroli nad pojazdem. We wnętrzu nie znajdziemy kierownicy. Są za to dwa joysticki i rozciągający się pomiędzy słupkami ogromny ekran na desce rozdzielczej. Hyundai twierdzi, że 90% funkcji auta można obsługiwać bez konieczności odrywania rąk od joysticka, co wpływa na większy komfort podróżowania.

Okna się nie otwierają

Hyundai Prophecy

Nie ma takiej potrzeby. Hyundai wykorzystuje system filtracji, który oczyszcza i cyrkuluje powietrze we wnętrzu przez cały czas, nawet gdy pojazd stoi w miejscu lub jest ładowany. Przefiltrowane powietrze z powrotem trafia na zewnątrz przez kilka otworów wentylacyjnych umieszczonych w dolnej części drzwi.

Piksele w lampach

Hyundai Prophecy

Na uwagę zasługują też pikselowe lampy, które mają być znakiem rozpoznawczym przyszłych modeli Hyundaia. Prezentują się nietuzinkowo.

Prophecy jest tylko konceptem i nie wiadomo, czy kiedykolwiek trafi do produkcji. Przyznajcie jednak, że przepowiednia Hyundaia jest intrygująca.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze