Twój blog motoryzacyjny

Oto Lamborghini Countach, które 30 lat spędziło w zamknięciu

Lamborghini Countach jest jednym z najbardziej znanych klasycznych włoskich superaut. Wciąż można spotkać na świecie egzemplarze w znakomitej kondycji, ale trzeba przygotować się na spory wydatek.

Prezentowany Countach z 1990 roku pachnie nowością

Countach

Świadczy o tym nie tylko idealny stan, w jakim się znajduje, ale również przebieg 135 kilometrów. Jego właściciel musiał odznaczać się żelazną wolą, by przez tyle lat nie robić z niego użytku. Nie skusił go nawet mocarny jak na owe czasy silnik – 5,2-litrowe V12 o mocy 453 KM i momencie obrotowym równym 500 Nm.

Teraz pojazd wystawił na sprzedaż diler z Montrealu za 799 900 dolarów kanadyjskich (ok. 2 022 000 zł)

Countach

Cena jest wysoka, ale nie powinna oburzać, jeśli uwzględnimy realia rynkowe i wyjątkowość prezentowanego egzemplarza. Lamborghini Countach 24th Anniversary przynależy do specjalnej edycji powstałej na 25-lecie marki. Jest jednym z 657 egzemplarzy, jakie zbudowano, a bazuje na modelu 5000 QV. Co istotne, wkład w projekt nadwozia miał sam Horacio Pagani, który delikatnie zmodyfikował jego kształt.

We wnętrzu znajdziemy fotele wykończone kremową skórą, która jest także na desce rozdzielczej i boczkach drzwi. Całość zabezpieczono ochronną folią.

Lamborghini Countach

Warto też wspomnieć o kilku detalach, które wyróżniają jubileuszowy model. To zmodyfikowane kanały powietrzne i dokładki do przedniego zderzaka, zgodnie z wymaganą homologacją na rynek amerykański.

Należy mieć nadzieję, że nabywca Lamborghini Countach nie zamknie go na kolejne 30 lat w garażu.
W końcu takie superauto najlepiej prezentuje się w ruchu.

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze