Twój blog motoryzacyjny

Ford Focus ST Mountune, czyli więcej mocy

Fabrycznemu Focusowi ST mocy nie brakuje – w końcu kierowca ma pod butem 280 KM. Nie przeszkodziło to jednak brytyjskiej firmie Mountune wzmocnić go specjalnym pakietem m330.

To nie jest pierwszy raz, kiedy Mountune oferuje zestaw wzmacniający dla Forda. Tuner z Essex wielokrotnie brał na warsztat auta tej marki.

Pod pakietem o nazwie m330 kryje się ekstra 50 KM

Focus ST Mountune

I dodatkowe 95 Nm. Przyrost mocy jest możliwy dzięki ingerencji w oprogramowanie silnika i odbywa się z pozycji aplikacji na smartfona. I tak Focus ST po takiej kuracji dysponuje mocą 330 KM i momentem obrotowym wynoszącym 515 Nm.

W ten sposób powstaje ciekawa alternatywa dla Forda Focusa RS, który ma tylko 20 KM więcej.

Bonusem modyfikacji od Mountune jest lepszy dźwięk z wydechu

Ford nie tylko zyskuje na wydajności, ale też brzmi bardziej rasowo. A dzięki funkcji no-lift shift operacja zmiany biegów jest jeszcze szybsza, bo nie trzeba odpuszczać gazu.

Focus ST Mountune

Warto także wspomnieć o dodatkowej funkcji, którą zapewnia aplikacja. To trzy tryby: Performance, Stock Performance i Anti-Theft. Ten pierwszy dostarcza kierowcy najważniejsze dane z jazdy i zapewnia maksymalną wydajność. Stock Performance odpowiada za ustawienia fabryczne. Ostatnia konfiguracja jest zabezpieczeniem przed kradzieżą auta.

Mountune zapewnia aktualizację aplikacji, a na cały pakiet daje 12-miesięczną gwarancję. Cena nie jest wygórowana – modyfikacja kosztuje 599 funtów.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze