Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Porsche Taycan Cross Turismo szykowane na koniec roku 2020

Podczas corocznej konferencji prasowej Porsche potwierdziło debiut elektrycznego Taycana Cross Turismo. Producent z Zuffenhausen podsumował również osiągnięcia minionego roku.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Porsche Taycan Cross Turismo ujrzało światło dzienne w 2018 roku w Genewie

Mission e-Cross

Wywodzący się konstrukcyjnie z modelu Taycan lekko podwyższony Cross Turismo spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Kwestią czasu było tylko potwierdzenie jego produkcji i oficjalne wprowadzenie na rynek. W planach jest także elektryczny Macan, ale nie zobaczymy go wcześniej niż w 2022 roku.

Najważniejszą wiadomością była jednak ta dotycząca wyników finansowych osiągniętych w 2019 roku

Porsche ma się czym chwalić. W minionym roku producent sprzedał 280 800 aut, notując 10% wzrost sprzedaży względem roku poprzedniego. Przychód wyniósł aż 28,5 mld euro (wzrost o 11%), a zysk operacyjny podskoczył o 3% przekładając się na sumę 4,4 mld euro. I to już po uwzględnieniu wszystkich kar z tytułu afery Dieselgate.

Motorem napędowym, nie ma tu zaskoczenia, była sprzedaż dwóch SUV-ów: Macana i Cayenne. Ten pierwszy osiągnął liczbę blisko 100 000 sprzedanych egzemplarzy. Z kolei Porsche Cayenne znalazło 92 055 nabywców.

Porsche swoją przyszłość wiąże z prądem

Porsche

Szacuje się, że do 2025 roku połowa oferty Porsche będzie składać się z aut elektrycznych i hybryd typu plug-in. Coraz głośniej mówi się o Porsche 911 z napędem hybrydowym, być może hybrydą zostanie też model 718. Aby osiągnąć wyznaczone cele niemiecka marka zainwestuje w najbliższych 4 latach ok. 10 mld euro w elektromobilność.

I to by było na tyle, jeśli chodzi o dobre wiadomości

Porsche podobnie jak wielu innych światowych producentów stoi w obliczu ogromnej niepewności, co do przyszłości. Szybkie rozprzestrzenianie się pandemii koronawirusa zahamowało popyt w Europie. Fabryki w Lipsku i Zuffenhausen wstrzymały prace wstępnie na 2 tygodnie. Według prezesa Porsche, Olivera Blume’a, nie jest to aż tak wielki problem, ale na tę chwilę jest za wcześnie, by przewidzieć, jak rozwinie się sytuacja.
Z pewnością rok 2020 nie będzie tak dobry, jak rok miniony.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze