Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Skoda Scala Spider w planach studentów Akademii Skody

Studenci Akademii Skody pracują nad przekształceniem kompaktowej Scali w dwudrzwiowego roadstera. To już siódmy tego typu projekt, który powstaje z inicjatywy czeskiego producenta. W zeszłym roku grupa stażystów z Mlada Boleslav zrobiła z Kodiaqa użytecznego pickupa.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Skoda Scala prawie jak Porsche 911 Speedster

Scala Spider

W tym roku cel jest równie ambitny. Studenci zamierzają zbudować oryginalnego Spidera z charakterystycznymi garbami za siedzeniami na wzór tych w 911 Speedster. Nie obejdzie się więc bez konieczności usunięcia dachu i przeprojektowania tylnej części nadwozia.

Projekt nie ma jeszcze oficjalnej nazwy, ale powoli zaczął nabierać już kształtów

Scala Spider

Wstępnie z ujawnionych renderów wynika, że napis „Skoda” nadal jest umieszczony pomiędzy tylnymi światłami, które teraz mają trochę inny wzór. Dyfuzor zyskał centralnie umieszczoną końcówkę układu wydechowego, a sportowego szyku dużym kołom dodają 19-calowe felgi RS i czerwone zaciski.

Skoda Scala zadebiutowała na rynku pod koniec 2018 roku i po raz pierwszy jest wykorzystywana jako baza w projekcie adeptów Akademii Skody. Studenci od kilku miesięcy pracują pod nadzorem działu projektowego firmy, w tym samego szefa designu Skody, Olivera Stefaniego.

Inicjatywa Skody jest absolutnie wyjątkowa na rynku motoryzacyjnym

Scala Spider

Dla młodych ludzi stanowi niepowtarzalną szansę, by od początku do końca uczestniczyć w procesie powstawania projektu auta. Najbardziej ambitni mogą liczyć na późniejsze zatrudnienie.

Gotowy jednorazowy koncept ma zadebiutować w czerwcu tego roku. Podobnie jak to miało miejsce z innymi projektami Akademii Skody z poprzednich lat, Scala w wersji spider będzie pełniła rolę demonstracyjną i pokazową na przeróżnych imprezach branżowych.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze