Twój blog motoryzacyjny

Liczby tygodnia #115

W zestawieniu najciekawszych liczb tygodnia m.in. o eksperymentach Porsche z drukiem 3D. Zapraszam.

40

Porsche

Wielu producentów coraz chętniej sięga po drukarkę 3D. McLaren może pochwalić się wydrukowanymi felgami dla modelu P1, a Bugatti tytanowymi zaciskami hamulcowymi, które powstały dzięki tej innowacyjnej technologii.

Porsche nie chce pozostawać w tyle i użyło drukarki 3D do opracowania środkowej części fotela (siedzisko z oparciem), która będzie dostępne w 3 poziomach twardości w standardowym fotelu kubełkowym. Poza lepszym komfortem i niższą wagą kierowca może liczyć na ciekawe wykończenie i oryginalny wzór fotela. Na początku oferta Porsche ograniczy się do sportowych modeli 911 i 718 i obejmie tylko 40 siedzeń. Jeśli opinie na ich temat będą pozytywne, siedziska z drukarki 3D na stałe zagoszczą w katalogu Porsche Manufaktur od połowy 2021 roku.

190

Tarraco FR

Oferta Seata powiększyła się o wystylizowany na sportowo model Tarraco. Chodzi o wersję FR, która zyskała kilka ciekawych akcentów w nadwoziu, wyraźniej zarysowany zderzak, większe 19-calowe felgi i przyciemniane szyby. W kabinie znalazła się czarna tapicerka, alcantara i imitacja szczotkowanego aluminium.

Największego SUV-a w gamie Seata można nabyć z 2-litrową benzynową jednostką o mocy 190 KM orz automatyczną przekładnią DSG i napędem na 4 koła. Alternatywę stanowi diesel 2.0 o tej samej mocy, również dostępny z automatem i napędem 4Drive. Cena wersji benzynowej startuje od 175 000 zł. Wersja z jednostką wysokoprężną jest droższa o 10 300 zł.

3

Mansory Cabrera

Tylko w 3 egzemplarzach powstanie efektowne Mansory Cabrera. Bazą auta jest limitowane do 963 sztuk Lamborghini Aventador SVJ. Mansory zrobiło jednak wiele, by Cabrera różniła się od oryginału. Modyfikacja objęła nie tylko nadwozie, ale również 6,5-litrowe V12, które po ingerencji produkuje 810 KM.

4

Sorento

Zadebiutowała 4. generacja Kia Sorento – na nowej platformie i z większym o 35 mm rozstawem osi od poprzednika. Koreański SUV szczyci się jednym z największych bagażników w tym segmencie. Oferuje 821 litrów pojemności w wersji 7-osobowej i aż 910 l w wariancie 5-osobowym. Nowością jest też napęd hybrydowy, który wykorzystuje benzynową jednostkę 1.6 T-GDi o mocy 180 KM i elektryczny motor o mocy 60 KM. Kia Sorento trafi do sprzedaży w drugiej połowie 2020 roku.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze