Twój blog motoryzacyjny

Mansory stuningowało Audi RS6 Avant

Projekty Mansory słyną z ekscentryczności i często są zerojedynkowe, jeśli chodzi o emocje, które wywołują. Nigdy jednak nie wieją nudą. Zobaczcie, co się stało z najszybszym kombi z Ingolstadt po wizycie u kontrowersyjnego tunera.

Audi RS6 Avant wszyscy znamy i kochamy. Za sportowe emocje, które oferuje. Za połączenie funkcjonalności i walorów praktycznych z kosmiczną wręcz wydajnością. W końcu za niepowtarzalny wygląd. To pojazd, który świetnie sprawdzi się na rodzinnej wycieczce za miasto, jak i na torze Nurburgring. Ma 600 KM i 800 Nm momentu obrotowego z 4-litrowego podwójnie doładowanego V8 i przyspiesza do setki w 3,6 s.

RS6 Avant Mansory

Mansory zdecydowało się poprawić fabrykę. Specjaliści od tuningu z najwyższej półki pokazali własną wizję szybkiego kombi

Audi RS6 by Mansory

Punktem wyjścia było poszerzenie nadkoli, dorzucenie bocznych listew z włókna węglowego i wymiana standardowych owalnych końcówek wydechu na gigantyczny pięciokątny zestaw, który wraz z dyfuzorem stanowi indywidualny wyróżnik Mansory. Przód przeprojektowano, a maska zyskała dwa wloty powietrza. Lekkie 22-calowe kute felgi i pomarańczowy ozdobny pasek dopełniają oryginalny projekt z zewnątrz.

Pomarańczowe akcenty pojawiły się również w kabinie

RS6 Avant Mansory

Ten kolor przewija się na pasach bezpieczeństwa, fotelach, czy dywanikach podłogowych i pozostaje w kontraście do takich materiałów wykorzystanych w środku, jak alcantara, karbon, czy skóra.

Oczywiście projekt nie byłby kompletny bez zmian pod maską

Ze wspomnianego 4-litrowego V8 po podkręceniu oraz ingerencji w dolot udało się uzyskać aż 730 KM i 1000 Nm momentu obrotowego. Wynik ten zaowocował lepszymi osiągami i skróceniem czasu sprintu do setki o 0,4 s względem produkcyjnej wersji.

Audi RS6 Avant Mansory

Więcej Audi na warsztacie u Mansory

To pierwsza taka praca Mansory na bazie Audi RS6 Avant. Tuner z Brand obiecuje, że będzie ich więcej. Z pewnością można ją wpisać na listę najciekawszych modyfikacji RS6 Avant.

Przeczytaj również: Audi RS6 C7

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze