Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Aston Martin V12 Speedster – ekstrawagancja w angielskim stylu

Z inspiracji bogatą historią wyścigów oraz lotnictwa powstało motoryzacyjne dzieło sztuki. Oto Aston Martin V12 Speedster.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Nie ma dachu ani przedniej szyby

V12 Speedster

Nie posiada też specjalnego systemu, który ukierunkowywałby pęd powietrza, chroniąc twarze, więc kierowca i pasażer zaopatrzeni zostali w kaski i gogle. Umieszczono je w garbach.

Prace nad Speedsterem trwały 12 miesięcy

Za jego opracowaniem stoi dział Q producenta z Gaydon, znany z projektów specjalnych i personalizacji. Stylistycznie brytyjski Speedster czerpie garściami z takich modeli, jak DB3S z 1953, czy DBR1 z 1959 roku. Można też doszukać się pewnych podobieństw do współczesnych modeli Vantage i DBS Superleggera. Kolorystycznie zaś (kolor Skyfall Silver) pojazd nawiązuje do legendarnego myśliwca F/A-18 Hornet.

V12 Speedster

By zaoszczędzić na masie dwuosobowe nadwozie wykonano z włókna węglowego, a płytę podłogową – z aluminium. Speedster waży 1800 kilogramów i widać to również w kokpicie, w którym króluje karbon wraz aluminiowymi i chromowanymi detalami. Kunsztownie wykończone skórzane fotele dopełniają czerwone paski mocujące. Zastąpiono nimi również klasyczne klamki.

V12 Speedster

Silnik to 5,2-litrowa podwójnie doładowana jednostka V12

Generuje 700 KM i odznacza się momentem obrotowym na poziomie 753 Nm. Napęd na tylne koła przekazuje 8-biegowa automatyczna skrzynia ZF z mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu. Tak wyposażony Aston Martin V12 Speedster jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 3,5 s i poruszać się z maksymalną prędkością 300 km/h. O bezpieczne zatrzymanie się dbają karbonowo-ceramiczne hamulce.

Aston Martin rozpoczął już przyjmowanie zamówień

Aston Martin

Speedster V12 kosztuje 765 000 funtów. Sporo, ale i tak znacznie taniej od Ferrari Monza SP2 (ok. 3 mln funtów), dla którego może stanowić ciekawą alternatywę. Produkcja będzie limitowana do zaledwie 88 egzemplarzy, dlatego chętni powinni się spieszyć. Pierwsze dostawy do klientów zaplanowano na pierwszy kwartał 2021 roku.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze