Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

DS 9 – premium po francusku

Segment luksusowych limuzyn powiększył się właśnie o nowego gracza z Francji. To eleganckie DS 9, które dołączy do gamy pojazdów DS Automobiles.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


DS 9 opiera się konstrukcyjnie na Peugeocie 508 L

DS 9

Producent starał się jednak zrobić wiele, by odróżnić się od siostrzanej marki. I żeby było premium. Limuzyna o bardzo zbliżonych rozmiarach do BMW serii 5 wyróżnia się chromowanymi detalami w nadwoziu i tylnymi reflektorami w kształcie rombu. Ciekawie prezentują się światła umieszczone na krawędziach dachu oraz wysuwane automatycznie klamki.

Hybryda plug-in na początek

DS 9 będzie dostępny z hybrydowym napędem E-TENSE, który wykorzystuje turbodoładowaną benzynową jednostkę PureTech i współpracuje z 8-stopniową automatyczną przekładnią. Łączna moc układu wynosi 225 KM. Według wyliczeń WLTP podróżowanie na samej energii elektrycznej (bateria o pojemności 11,9 kWh) pozwoli na pokonanie od 40 do 50 km. W trybie elektrycznym nie pojedziemy jednak szybciej niż 135 km/h.

Z czasem w ofercie pojawi się 250-konna wersja benzynowa oraz wariant z napędem na 4 koła o mocy 360 KM.

DS 9

Jak przystało na prawdziwą limuzynę, DS9 oferuje szeroki wybór skór do wnętrza, alcantarę (na podsufitce), gustowne przeszycia, nastrojowe oświetlenie, czy specjalne dodatki zarezerwowane dla klasy wyższej. Fotele są podgrzewane, chłodzone i dodatkowo wyposażone w funkcję masażu.

DS 9

Personalizacja jest mocnym atutem marki

Można wybierać spośród wielu motywów wykończenia kabiny nazwanych na cześć słynnych dzielnic Paryża. Dla audiofili przygotowano 14-głośnikowy system audio HiFi Focal Electra. Co istotne, muzyki będzie można słuchać w kompletnej izolacji od hałasu z zewnątrz, ponieważ producent okleił szyby specjalną akustyczną folią.

DS 9

W limuzynie nie zabraknie licznych systemów bezpieczeństwa wspomagających kierowcę

Aktywne zawieszenie z czujnikami skanującymi drogę i z funkcją dostosowującą amortyzatory do rodzaju nawierzchni zapewni płynną i komfortową jazdę. W nocy udogodnieniem powinien być system noktowizyjny, który wyświetli obraz na cyfrowym zestawie wskaźników. Co jeszcze znajdziemy na pokładzie auta? M.in. system rozpoznawania znaków drogowych, funkcję monitorowania martwego pola, system utrzymania na pasie ruchu, czy adaptacyjny tempomat i światła.

DS 9 trafi do sprzedaży w drugiej połowie 2020 roku. Ciekawe, czy reprezentacyjna limuzyna znajdzie się w składzie prezydenckiej francuskiej floty.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze