Twój blog motoryzacyjny

3 nieznane koncepty Bugatti

Bugatti podzieliło się zdjęciami 3 niezwykłych konceptów, które z różnych powodów nigdy nie trafiły na rynek.

W16 GT Rembrandt

Długa maska, krótkie zwisy i nazwa na cześć młodszego brata Ettore Bugatti, który był wpływowym rzeźbiarzem z początku XX wieku.

koncept Bugatti

W Bugatti Rembrandt można znaleźć podobieństwo wizualne do zeszłorocznej gwiazdy targów motoryzacyjnych w GenewieLa Voiture Noire. Szczególnie widać je w tylnych światłach LED oraz w linii bocznej.

Kalkulacja budowy blisko 1500-konnego grand tourera pokazała jednak, że cena modelu musiałaby startować od 20 mln dolarów. I tak wszystko skończyło się na projekcie.

Bugatti Atlantic

Atlantic koncept

To koncept z 2015 roku. Za inspirację posłużyło legendarne Bugatti Type 57 z 1936 roku. Ponownie silnik umieszczono z przodu, a pojazd miał być oferowany z tradycyjną jednostką V8 oraz w wariancie z napędem elektrycznym.

Inżynierowie Bugatti spędzili w sumie 18 miesięcy na opracowanie pojazdu, wykorzystując technologiczne rozwiązania, które znalazły się w modelu Mission E (późniejsze Porsche Taycan).

Veyron Barchetta

Tak mógłby wyglądać godny rywal dla Pagani Zonda HP Barchetta. Oparty na Veyronie 16.4 Grand Sport Vitesse speedster posiadał ten sam silnik W16 z turbodoładowaniem. Za wygląd odpowiedzialny był szef działu projektowego, Achim Anscheidt, który postawił sobie za cel stworzenie unikalnej limitowanej edycji dla najbogatszych kolekcjonerów na świecie.

Ostatecznie koncepcji nie zrealizowano z powodu zmiany polityki wewnętrznej firmy i kryzysu finansowego w 2008 roku. Pionowe światła, kratka, czy boczne wloty powietrza znalazły swoje odzwierciedlenie w projekcie Divo (następca Chirona).

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze