Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Dacia z elektrycznym autem już wkrótce

Słynąca z budżetowych pojazdów Dacia potwierdziła oficjalnie, że w 2021 roku wypuści na rynek pierwszy model na prąd. Może być on wcieleniem miejskiego Renault K-ZE, który obecnie jest dostępny w sprzedaży w Chinach.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Przewiduje się, że właśnie w odtłuszczonej wersji Renault K-ZE zobaczymy wcielenie elektrycznej Dacii

K-ZE

K-ZE jest niewielkim crossoverem z segmentu A, który mierzy 3,7 m i może pomieści 4 dorosłe osoby. Auto ma mały silnik i baterię o pojemności 26,8 kWh. Oferuje skromne 33 kW (45 KM) i 119 Nm momentu obrotowego. Na wyposażeniu są elektryczne szyby, dotykowy ekran multimediów i klimatyzacja. Systemu ESP, czy bocznych poduszek powietrznych nie uświadczymy.

K-ZE

Wersja europejska z pewnością otrzyma pojemniejszy akumulator

Aby spełnić europejskie normy i wymagania Dacia będzie musiała także zaopatrzyć pojazd w dodatkowe systemy z zakresu bezpieczeństwa. Zasięg, który oficjalnie wynosi 250 kilometrów, również może być większy. Do miasta i tak jednak tyle powinno wystarczyć.

Cena Renault K-ZE w Chinach nie przekracza 10 000 funtów, czyli 50 000 zł

K-ZE

To bardzo mało. Znacznie mniej od Renault Zoe (125 000 zł), czy nawet Skody Citigo-e iV (73 300 zł). Wprowadzając swój model na rynek Dacia ma więc dużą szansę zachować wizerunek producenta niedrogich pojazdów. Zwłaszcza że to niska cena stoi za popularnością tej marki na świecie.

 

* Zdjęcia przedstawiają Renault K-ZE


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze