Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Liczby tygodnia #112

W zestawieniu najciekawszych liczb tygodnia Aston Martin Vantage zrzuca dach. Zapraszam.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


6,7

Vantage bez dachu

Aston Martin Vantage oferuje wszystko to, co kochamy w sportowych autach. Ma wspaniałą sylwetkę, hałaśliwe V8 z podwójnym doładowaniem (510 KM) i 8-stopniową przekładnię automatyczną (względnie 7-biegowego manuala w opcji) przekazującą napęd na tył. Brakowało tylko zdejmowanego dachu. Debiut Astona Martina Vantage Roadster jednak to zmienia. Co więcej, jest to zarazem najszybciej składany dach, jaki można obecnie znaleźć na rynku. Cała procedura sprowadza się do 6,7 s w przypadku złożenia i 6,8 s, gdy ponownie chcemy go rozłożyć – wszystko przy prędkości do 50 km/h. Poza tym Vantage Roadster może mknąć z prędkością maksymalną 306 km/h, pokonując pierwszą setkę w 3,7 s.

109

Nowa Jazz

Nowa Honda Jazz będzie sprzedawana w Europie wyłącznie w wersji hybrydowej. Układ e:HEV wykorzystuje 2 jednostki elektryczne oraz benzynowy silnik o pojemności 1,5 l. Jego łączna moc to 109 KM (253 Nm). Taka konstrukcja zapewnia niskie zużycie paliwa (4,5 l na 100 km) oraz przyzwoite osiągi (9,4 s do setki). W salonach czwartą generację Jazza w dwóch wersjach jako minivan i Crosstar zobaczymy w drugiej połowie roku.

10

Giulietta

Produkowana od 10 lat Alfa Romeo Giulietta prawdopodobnie wypadnie z gamy modelowej. Powodem jest spadająca z roku na rok sprzedaż tego włoskiego hatchbacka. Koniec produkcji Giulietty oznaczałby zwiększenie sił przerobowych w fabryce Fiata w Cassino i stworzenie miejsca dla SUV-a z trójzębem w logo. Na następcę Giulietty nie ma co liczyć. Znacznie większe oczekiwania są wobec nowego SUV-a Alfy Romeo, którym ma być Tonale.

700

RS Q8 wedlug ABT

ABT Sportsline wzięło na warsztat niedawnego rekordzistę toru Nurburgring – Audi RS Q8. Niemieccy specjaliści wycisnęli z seryjnego 4-litrowego V8 aż 700 KM i 880 Nm (w standardzie jest 600 KM i 800 Nm). Masywny SUV po zmianach pod maską przyspiesza teraz od 0 do 100 km/h w czasie 3,5 s, stając się tym samym tańszą alternatywą dla Lamborghini Urus. Oprócz zastrzyku mocy zadbano też o zawieszenie, które pozwala zbliżyć się do ziemi nawet o 40 mm. Dzięki takiemu rozwiązaniu dostajemy lepsze prowadzenie w zakrętach. Nurburgring już czeka na kolejny sprawdzian prędkości.

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze