Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Lamborghini Urus w 4 szalonych odsłonach

Lamborghini Urus jest jednym z najchętniej modyfikowanych sportowych SUV-ów na rynku. W przeróbkach specjalizują się znani tunerzy, tacy jak Mansory, ale nie brakuje też ciekawych projektów od firm o nieco mniejszej rozpoznawalności.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Urus Keyvany

Urus Keyvany

Urus po modyfikacjach firmy Kevany zyskał ekstrawagancki pakiet stylistyczny, który sprowadza się do odsłoniętego włókna węglowego, gigantycznych wlotów powietrza i odważnego żółtego lakieru. Nie można też nie zauważyć poszerzonych nadkoli i 24-calowych kutych felg.

Urus

Pod maską zaszły spore zmiany. Keyrus (od połączenia „Keyvany” i „Urus”) otrzymał zastrzyk wzmacniający i dysponuje teraz 820 KM mocy i potężnym momentem obrotowym, którego wartość sięga 1100 Nm. Zastosowanie lekkich materiałów w nadwoziu zaowocowało spadkiem masy o 41 kg i przełożyło się na osiągi. Pierwsze 100 km/h wyświetla się kierowcy już po 3,3 s. Prędkość maksymalna wynosi 325 km/h.

Urus 1016 Industries

Urus po tuningu 1016 industries

Amerykański tuner z Miami wziął na warsztat seryjnego Urusa i przysposobił go w bodykit z włókna szklanego i błyszczącego włókna węglowego. Pakiet modyfikacji objął również poszerzenie błotników, montaż tylnego dyfuzora oraz nowy zderzak i dokładki progów.

Urus

Dzięki oprogramowaniu silnika zwiększono jego moc do 780 KM (pakiet Stage 1), ale dla wybrednych przygotowano pakiet Stage 2, w którym 4-litrowa podwójnie doładowana jednostka V8 generuje aż 840 KM. Co ważne, dokonane wzmocnienia nie unieważniają fabrycznej gwarancji producenta.

Urus Prior Design

Urus

Sporych rozmiarów wybrzuszenie na masce, grube progi i obniżone zawieszenie. To tylko kilka wyróżników Urusa z pakietem stylistycznym od firmy Prior Design. Większość dodatków wykonano z włókna węglowego, które dodaje SUV-owi agresywności. W tym przypadku Niemcy nie zdecydowali się na zmiany pod maską, uznając, że standardowa jednostka zapewnia wystarczającą liczbę koni mechanicznych.

Urus ABT

Na stonowane malowanie i niewielkie ilości chromu w listwach bocznych drzwi postawili niemieccy specjaliści z ABT. Z silnika udało się wykrzesać dodatkowe 60 KM (710 KM). Wzrósł też moment obrotowy o 60 Nm (do poziomu 910 Nm).

Urus od ABT

Urus w takiej konfiguracji jest szybszy do setki od bazowej wersji o 0,2 s. Jego prędkość maksymalna wynosi 310 km/h. Atrakcyjnie wyglądające 23-calowe felgi dostaniemy w pakiecie.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze