Twój blog motoryzacyjny

Oto Skoda Vision IN. Ma podświetlany grill i szkło kryształowe we wnętrzu

Skoda zaprojektowała małego budżetowego crossovera. Pomimo tego, że to samochód jeszcze koncepcyjny, wersja produkcyjna trafi na rynek już w przyszłym roku. Ucieszą się z niej mieszkańcy Indii.

Rynek indyjski należy do najszybciej rozwijających się rynków motoryzacyjnych

Skoda Vision IN

Obecnie Indie plasują się na czwartym miejscu jako kraj, w którym produkuje się najwięcej aut (po Chinach, USA i Japonii). W 2018 roku powstało tam ponad 4 mln pojazdów, a przewiduje się, że ta liczba wzrośnie do 6,7 mln aut do 2025 roku.

Nie dziwi zatem fakt, że Skoda planuje wejść na rynek indyjski z nowym rodzinnym crossoverem, wstępnie nazwanym Vision IN. Samochód będzie powstawać w lokalnym zakładzie w Aurangabad na platformie MQB A0 Volkswagena.

Z profilu przypomina trochę podwyższonego T-Crossa

Vision IN koncept

Jest jednak od niemieckiego crossovera większy. Crossover Skody mierzy 4256 mm długości i ma rozstaw osi wynoszący 2671 mm. Z przodu rzucają się w oczy dzielone eleganckie światła typowe dla nowej gamy pojazdów czeskiej marki oraz odważna osłona chłodnicy, która może być podświetlana. Mało prawdopodobne, by takie rozwiązanie było dostępne w pełnoprawnym pojeździe. Marne szanse na wprowadzenie do produkcji mają również wysuwane klamki w drzwiach, czy ogromne 19-calowe koła.

Wnętrze utrzymane jest w dość minimalistycznym stylu

Vision IN

Jest przyjazne dla środowiska i powinno szczególnie przypaść do gustu weganom. Fotele obszyto bowiem przetworzonymi liśćmi ananasa, a rabarbaru użyto do wykończenia powierzchni kokpitu. Z kolei podsufitka powstała z materiałów pochodzących z recyklingu.

Vision IN

Centralne miejsce zajmuje wolnostojący 12,3-calowy wyświetlacz wraz z konfigurowalnym wirtualnym kokpitem i kryształową dźwignią zmiany biegów. „Kryształowy” jest także asystent umieszczony na desce rozdzielczej, który ma być pomostem do cyfrowego świata. Można spodziewać się tego, że w gotowej wersji do sprzedaży już go nie ujrzymy.

Vision IN

Pod maską miłe zaskoczenie

T-Crossa i Vision In łączy ten sam napęd – na przednie koła. Różne są silniki. Volkswagen T-Cross wykorzystuje 3-cylindrową jednostkę 1.0. Skoda Vision IN otrzyma 4-cylindrowy turbodoładowany silnik o pojemności 1,5 l, który generuje 150 KM. W połączeniu z 7-biegową automatyczną przekładnią crossover osiągnie setkę w przyzwoitym czasie 8,7 s i pojedzie nawet 195 km/h.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze