Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Oto Skoda Vision IN. Ma podświetlany grill i szkło kryształowe we wnętrzu

Skoda zaprojektowała małego budżetowego crossovera. Pomimo tego, że to samochód jeszcze koncepcyjny, wersja produkcyjna trafi na rynek już w przyszłym roku. Ucieszą się z niej mieszkańcy Indii.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Rynek indyjski należy do najszybciej rozwijających się rynków motoryzacyjnych

Skoda Vision IN

Obecnie Indie plasują się na czwartym miejscu jako kraj, w którym produkuje się najwięcej aut (po Chinach, USA i Japonii). W 2018 roku powstało tam ponad 4 mln pojazdów, a przewiduje się, że ta liczba wzrośnie do 6,7 mln aut do 2025 roku.

Nie dziwi zatem fakt, że Skoda planuje wejść na rynek indyjski z nowym rodzinnym crossoverem, wstępnie nazwanym Vision IN. Samochód będzie powstawać w lokalnym zakładzie w Aurangabad na platformie MQB A0 Volkswagena.

Z profilu przypomina trochę podwyższonego T-Crossa

Vision IN koncept

Jest jednak od niemieckiego crossovera większy. Crossover Skody mierzy 4256 mm długości i ma rozstaw osi wynoszący 2671 mm. Z przodu rzucają się w oczy dzielone eleganckie światła typowe dla nowej gamy pojazdów czeskiej marki oraz odważna osłona chłodnicy, która może być podświetlana. Mało prawdopodobne, by takie rozwiązanie było dostępne w pełnoprawnym pojeździe. Marne szanse na wprowadzenie do produkcji mają również wysuwane klamki w drzwiach, czy ogromne 19-calowe koła.

Wnętrze utrzymane jest w dość minimalistycznym stylu

Vision IN

Jest przyjazne dla środowiska i powinno szczególnie przypaść do gustu weganom. Fotele obszyto bowiem przetworzonymi liśćmi ananasa, a rabarbaru użyto do wykończenia powierzchni kokpitu. Z kolei podsufitka powstała z materiałów pochodzących z recyklingu.

Vision IN

Centralne miejsce zajmuje wolnostojący 12,3-calowy wyświetlacz wraz z konfigurowalnym wirtualnym kokpitem i kryształową dźwignią zmiany biegów. „Kryształowy” jest także asystent umieszczony na desce rozdzielczej, który ma być pomostem do cyfrowego świata. Można spodziewać się tego, że w gotowej wersji do sprzedaży już go nie ujrzymy.

Vision IN

Pod maską miłe zaskoczenie

T-Crossa i Vision In łączy ten sam napęd – na przednie koła. Różne są silniki. Volkswagen T-Cross wykorzystuje 3-cylindrową jednostkę 1.0. Skoda Vision IN otrzyma 4-cylindrowy turbodoładowany silnik o pojemności 1,5 l, który generuje 150 KM. W połączeniu z 7-biegową automatyczną przekładnią crossover osiągnie setkę w przyzwoitym czasie 8,7 s i pojedzie nawet 195 km/h.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze