Twój blog motoryzacyjny

Liczby tygodnia #109

Gran Turismo Alleggerita, czyli GTA. Taki akronim być może znajdzie się na pokrywie bagażnika bardzo mocnej Alfy Romeo Giulia. Zestawienie najciekawszych liczb tygodnia zaczynamy od pewnej plotki.

620

Giulia

Alfa Romeo Giulia jeszcze mocniejsza od wariantu Quadrifoglio? Tak głosi najnowsza plotka dotycząca włoskiego producenta. Mocarna 620-konna Giulia GTA może zadebiutować w czerwcu tego roku. W sumie nic konkretnego na razie nie wiadomo, bo sama Alfa Romeo odmawia komentarza w tej sprawie. Jeśli okaże się to prawdą, będzie to świetny prezent dla fanów od marki, która obchodzi w tym roku 110. urodziny.

61 572

Renault podsumował sprzedaż pojazdów elektrycznych w minionym roku. Wynik 61 572 aut sprzedanych na całym świecie oznacza progres w stosunku do roku 2018 o 25%. Najchętniej kupowanym elektrykiem był mały model Zoe – 48 269 sztuk. Kolejne miejsca zajmują modele City K-ZE, Kangoo Z.E i Master Z.E.

W Polsce Renault Zoe dostępny jest w cenie 124 900 zł i mieści się w limicie rządowych dopłat do pojazdów na prąd (do 37 500 zł).

154

Suzuki Jimny jest ewenementem na rynku motoryzacyjnym. Auto cieszy się niesłabnącą popularnością i nie tanieje, a wręcz przeciwnie – drożeje tuż po opuszczeniu salonu. Jego zakup jednak jest utrudniony, bo popyt znacznie przewyższa podaż, a fabryka w Kosai nie wydala z produkcją.

 

Suzuki Jimny

Według najnowszych doniesień magazynu Autocar Suzuki Jimny może niebawem całkowicie zniknąć z europejskiego rynku. Powód oczywiście związany jest z ekologią. Jimny z małym 1,5 litrowym silnikiem emituje do atmosfery 154 g CO2 na każdy kilometr, co znacznie przekracza normy unijne, czyli 95 g/km. Rozwiązaniem tego problemu mogłoby być przekształcenie auta w pojazd użytkowy, co wiązałoby się m.in. z usunięciem tylnych foteli. Taki ruch z kolei przesunąłby Suzuki Jimny do kategorii z wyższym limitem norm CO2. W grę wchodzi też modyfikacja układu napędowego.

130

Volkswagen Golf numer 8 ma już swój cennik. Bazowa wersja popularnego kompaktu kosztuje 91 990 zł. W tej cenie dostaniemy wersję z jednostką 1.5 TSI EVO o mocy 130 KM oraz manualną skrzynią biegów. Więcej o ofercie Volkswagena tutaj.

 

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze