Twój blog motoryzacyjny

Subaru stawia na elektryczne silniki

Subaru nie jest pierwszą marką, jaka przychodzi nam na myśl, gdy mowa o elektryfikacji branży motoryzacyjnej. Japoński producent chce to zmienić i właśnie ogłosił ambitny plan przejścia na elektryczną stronę mocy. Zajmie to dwie dekady.

Na zamkniętej dla prasy konferencji Subaru pokazało koncept elektrycznego crossovera

Subaru

Ten przypominający trochęTeslę Cybertruck pojazd jest zapowiedzią produkcyjnego elektryka na 2021 rok. Prawdopodobnie powstanie na nowej platformie, rozwijanej wspólnie z Toyotą. Podstawą nowej architektury ma być technologia Toyoty połączona z doświadczeniem Subaru w zakresie napędu na wszystkie koła. Czasu jeszcze trochę zostało, można się więc spodziewać, że w finalnej formie crossover Subaru będzie się różnił od przedstawionego konceptu (czytaj: będzie wyglądał lepiej).

Subaru koncept

Subaru przyznało się również do prac nad nowym pojazdem hybrydowym

Na jego debiut przyjdzie nam jednak poczekać do co najmniej 2025 roku. Generalnie do 2030 roku z fabryk Subaru będzie wyjeżdżać 40% aut na prąd lub w wersji hybrydowej. Datą przełomową ma być rok 2035, kiedy to w ofercie Subaru nie znajdziemy już modeli z innym napędem niż elektryczny.

Na rynku w tej chwili dostępnych jest kilka hybryd z logo Subaru

Mam na myśli przede wszystkim Subaru XV oraz Forestera z napędem hybrydowym o nazwie e-Boxer. Układ składa się z 2-litrowej jednostki benzynowej o mocy 150 KM, którą wspiera niewielki 10-kilowatowy silniczek elektryczny. Wkrótce dołączą do nich nowe modele wyposażone w napęd hybrydowy.

Zdjęcie: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze