Twój blog motoryzacyjny

Chevrolet Corvette Stingray C8 sprzedany za 3 miliony dolarów

Nowa Corvette C8 swoją premierę miała w lipcu zeszłego roku. Pierwszy egzemplarz trafił na aukcję Barrett-Jackson w Arizonie i został sprzedany za 3 miliony dolarów.

To o wiele więcej od ceny bazowej auta ustalonej na poziomie 60 000 dolarów

Stingray za 3 mln

Licytacja C8 rozpoczęła się od 200 000 dolarów i bardzo szybko osiągnęła sumę miliona baksów. Wtedy do gry wkroczył Rick Hendrick, właściciel zespołu NASCAR, z najwyższą ofertą i zakończył licytację.

Cała suma ze sprzedaży czerwonej Corvetty trafi na rzecz organizacji charytatywnej Detroit Children’s Fund. Żeby być precyzyjnym, auto z numerem VIN 001 dopiero powstanie, a licytowany egzemplarz miał jedynie charakter poglądowy.

Zwycięzca licytacji może liczyć na Corvette C8 w wyjątkowej specyfikacji

Stingray

Z wszystkimi dostępnymi opcjami, więc i z pakietem Performance, z którym Stingray rozpędza się od 0 do 96 km/h w 2,9 s i pokonuje ćwierć mili w zaledwie 11,2 s. Umieszczony centralnie z tyłu silnik V8 o pojemności 6,2 l ma 502 KM i współpracuje z 8-stopniową automatyczną przekładnią dwusprzęgłową.

Dla Hendricka taka aukcja to nie pierwszyzna

Stingray wylicytowany za 3 mln dolarow

Jest kolekcjonerem aut i znajduje szczególne upodobanie w nabywaniu pierwszych egzemplarzy nowych pojazdów. Tak było m.in. z nowym Camaro Z28 2014, którego kupił za 650 000 dolarów. Za pierwszą sztukę Forda GT Heritage Edition zapłacił już 2,5 mln dolarów. A są jeszcze takie rodzynki w jego garażu, jak pierwsza Acura NSX 2017, pierwszy Camaro ZL1 2018, czy pierwszy egzemplarz C7 Corvette Stingray. Nowa Corvette znajdzie się więc w doborowym towarzystwie.

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze