Twój blog motoryzacyjny

Oto Nissan Qashqai N-Tec Edition

Nissan Qashqai od lat jest jednym z najchętniej kupowanych crossoverów w Europie. Ma ciekawy wygląd, niezłe wyposażenie i przede wszystkim rozsądną cenę. Dla klientów, którzy jednak oczekują czegoś więcej i przy okazji lubią kolor czarny, japoński producent przygotował specjalną limitowaną wersję Qashqaia – N-Tec Edition.

Prezentuje się dość złowrogo, ale i zarazem dynamicznie. To zasługa koloru czarnego, który jest motywem przewodnim

Qashqai N-Tec Edition

Jest go tutaj aż w nadmiarze. Qashqai N-Tec Edition wyróżnia się przyciemnionym wypełnieniem przednich lamp. Ma czarne obudowy lusterek, czarny grill oraz równie czarne 19-calowe aluminiowe obręcze. Na szczęście nadwozie dla kontrastu pomalowano na grafitowo.

Qashqai N-Tec Edition

Ta jednolita kolorystyka ma swoją kontynuację we wnętrzu. Sporo tu miękkich materiałów. Siedzenia obszyto alcantarą i skórą, a kratkę nawiewu i podsufitkę wykończono w kolorze Dartha Vadera.

Qashqai N-Tec Edition

Stylistyka nie jest jedynym wyróżnikiem pojazdu

Jak sama nazwa wskazuje – N-Tech Edition – na pokładzie crossovera nie mogło zabraknąć zaawansowanej technologii z zakresu bezpiecznej jazdy. Do najważniejszych nowości należy system wspomagania kierowcy ProPilot, który nadzoruje poruszanie się po autostradzie. Jego zadaniem jest nie tylko utrzymać pojazd na pasie ruchu, ale także regulować prędkość, kontrolować bezpieczną odległość od pojazdu jadącego z przodu oraz zarządzać jazdą w korku.

Qashqai N-Tec Edition

Kierowca ma również do dyspozycji system inteligentnego parkowania

Bazując na czujnikach rozlokowanych wokół auta asystent może samodzielnie wykonać manewr parkowania. Rola kierowcy ogranicza się tylko do miejsca parkingowego oraz nadzorowania całego procesu, dzięki systemowi kamer 360 stopni.

Te systemy oczywiście nie są czymś niezwykłym we współczesnej motoryzacji, ale też w standardowej wersji Qashqaia ich nie znajdziemy (dopiero od wersji Tekna). Wprowadzając trochę innowacji w połączeniu z nietypowym wzornictwem i stylistyką, Nissan chce dotrzeć ze swoją ofertą do nowych klientów. Co więcej, w najnowszej edycji N-Tec spotkamy również modele Micra i X-Trail.

 

Źródło: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze