Twój blog motoryzacyjny

Oto najbezpieczniejsze auta 2019 roku według Euro NCAP

W zeszłym roku organizacja Euro NCAP rozbiła w crash testach 55 aut. W aż 41 przypadkach pojazd otrzymał 5 gwiazdek (maks), co przekłada się na najlepszy rezultat w całej historii testów. Poznajcie absolutną czołówkę („Best in class”) najbezpieczniejszych aut 2019 roku.

Przeprowadzanie testów zderzeniowych to chleb powszedni dla takiej instytucji, jaką jest Euro NCAP. To organizacja, która od 1997 roku sprawdza poziom bezpieczeństwa w pojazdach osobowych sprzedawanych w Europie. Gwiazdki przyznawane są na 6 lat.

W 2019 roku wyróżniono auta w kilku klasach uwzględniając następujące kategorie: bezpieczeństwo dorosłych, bezpieczeństwo dzieci, bezpieczeństwo pieszych oraz systemy poprawiające bezpieczeństwo.

Zestawienie najbezpieczniejszych samochodów

Auto małe (supermini)

A1 w crash tescie najbezpieczniejsze samochody

W tej klasie aut triumfowało Audi A1 wraz z świetnie sprzedającym się Renault Clio. Kolejne miejsce przypadło Fordowi Puma.

Małe auto rodzinne

Mercedes-Benz CLA najbezpieczniejsze samochody

Najbezpieczniejszym samochodem rodzinnym był Mercedes-Benz CLA, który wyprzedził w rankingu Mazdę 3.

Duże auto rodzinne

BMW serii 3 crash test

Główne wyróżnienie przypadło Tesli (Model 3) i BMW (Seria 3). Na pudle znalazła się także Skoda Octavia.

Małe auto terenowe/MPV

Forester najbezpieczniejsze samochody

Najwyżej ocenione w tej klasie zostało Subaru z modelem Forester. Blisko pierwszego miejsca była Mazda CX-30 oraz Volkswagen T-Cross.

Duże auto terenowe

Model X najbezpieczniejsze samochody

Najbezpieczniejszym samochodem terenowym został Model X, który z terenem nie ma wiele wspólnego. Tuż za nim uplasował się Seat Tarraco.

Auto z napędem elektrycznym lub hybrydowym

Model 3 najbezpieczniejsze samochody

Wśród najbezpieczniejszych samochodów najwyżej oceniono Teslę Model 3, która wyprzedziła swoją imienniczkę –Teslę Model X.

 

Źródło: Euro NCAP


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze