Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Lamborghini Espada w wersji rat rod

Nie ma maski, ani błotników. Wyróżnia się za to niskim zawieszeniem, szczątkowym malowaniem, widocznymi spawami oraz kołami, które wychodzą poza obręb nadwozia. Oto jedyne takie Lamborghini Espada. Albo raczej to, co z niego zostało.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Lamborghini Espada jest uważane przez niektórych miłośników marki za włoską konkurencję dla luksusowego Rolls-Royce’a Corniche. To 4-osobowe coupe o bardzo wysublimowanej stylistyce i przestronnym wnętrzu, które powstawało w latach 1968 – 1978. Było całkiem popularne w swoich czasach, o czym świadczy liczba 1217 zbudowanych egzemplarzy.

Jedna sztuka z początku produkcji (1968) trafiła w ręce tunerów z francuskiego Danton Arts Kustoms

Lamborghini Espada rat rod

Specjaliści od modyfikacji i customów wsparci przez CHD Editions i Carrosserie Herve zrobili z niej dzikiego roadstera. Okazją była 50-rocznica powstania Espady. Teraz auto trafiło na aukcję Mecum i kupi je ten, kto zapłaci najwięcej. W grę wchodzi co najmniej 200 000 dolarów.

Generalnie w całym projekcie rat roda Espady nie ma za wiele. Może poza silnikiem

Espada

To wciąż jednostka V12 o pojemności 3,9 l, którą wyeksponowano, pozbawiając auto maski.

Espada rat rod

Rat rod bazuje na podwoziu Lamborghini, wciąż ma 4 miejsca i wykorzystuje boczne wloty powietrza w karoserii z modelu Reventon.

Espada rat rod

Reszta to efekt rzemieślniczej sztuki i nieposkromionej przez nikogo wyobraźni

Espada rat rod

Niestandardowe siedzenia i elementy wnętrza wykonali specjaliści z Danton Arts Kustoms, a za koła odpowiada firma Govad Forged Wheels z Toronto.

Jedno jest pewne – potencjalny nabywca tego rat roda musi mieć bardzo specyficzny gust.

 

Zdjęcia: carscoops.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze