Twój blog motoryzacyjny

5 aut, które warto wypatrywać w 2020 roku

Pożegnaliśmy rok 2019, w którym nie brakowało ciekawych, szybkich, pięknych, czy kontrowersyjnych debiutów motoryzacyjnych. Przed nami Nowy Rok 2020, a poniżej zestawienie 5 aut, wobec których mamy duże oczekiwania.

Land Rover Defender

Defender

Defender w całkowicie nowej formie zadebiutował na targach we Frankfurcie i będzie dostępny w wersji krótkiej 90 i dłuższej 110. Legendarna terenówka zmieniła się wizualnie w SUV-a, ale jej DNA pozostało nienaruszone.

Odświeżony Defender cechuje się potężnym prześwitem (29 cm) i możliwością brodzenia do 90 cm. Kąty natarcia, rampowy i zejścia wynoszą odpowiednio 38, 28 i 40 (model 110). Poza tym kierowca może liczyć na standardowy napęd na 4 koła, centralny dyferencjał, czy też aktywny tylny mechanizm różnicowy w opcji. Na pokładzie nie zabraknie dobrze znanych systemów Terrain Response oraz ClearSight Ground View, a szeroka gama silników od 200 do 400 KM powinna zadowolić największych motoryzacyjnych malkontentów.

Aston Martin DBX

Aston Martin DBX

Pierwszy SUV Astona Martina w ponad 100 letniej historii firmy ma przyciągnąć nowych klientów do marki i podreperować finanse. Powinno się to udać, bo Brytyjczycy zadbali o to, by DBX wyglądał dostojnie i znakomicie się prowadził. V8 o pojemności 4 litrów pod maską gwarantuje 550 KM i pozwala rozpędzić się do setki w 4,5 s. Jego wnętrze nie odstaje luksusem od znanych rywali, czyli Maserati Levante Trofeo i Bentleya Bentaygi. Z kolei cena bazowa – 239 000 euro jest niemal identyczna z ceną Lamborghini Urus, które jest droższe zaledwie o 500 euro.

O tym, jak wiele emocji wzbudza Aston Martin DBX, świadczy prezentacja przedprodukcyjnego egzemplarza w Polsce, podczas której 5 klientów zdecydowało się na jego kupno. Co ważne, zdecydowali się na to bez możliwości przejechania się nim.

Hybrydowy Mercedes AMG GT 4-Door Coupe

Kilka dni temu Mercedes-AMG wypuścił film będący podsumowaniem roku 2019. W jego końcówce można dostrzec zakamuflowany tył AMG GT 4-Door Coupe, który rusza bezgłośnie. To prawdopodobnie najmocniejszy wariant auta o oznaczeniu 73 z napędem hybrydowym. Możliwe, że będzie stanowił rozwinięcie konceptu sprzed dwóch lat, który dysponował elektrycznym silnikiem oraz podwójnie doładowaną jednostką V8 o łącznej mocy ok. 800 KM. Teraz pozostaje nam czekać na jakieś oficjalne informacje.

Alfa Romeo Tonale

Alfa Romeo Tonale

Tonale podobnie jak Stelvio zawdzięcza swoją nazwę przełęczy we włoskich Alpach. To zdecydowanie jeden z najładniej narysowanych konceptów 2019 roku, na którego to rynkowy debiut warto czekać. Jest szansa, że produkcyjna wersja SUV-a trafi do sprzedaży jeszcze pod koniec tego roku.

Porsche 911 Turbo

Testy na Nurburgringu już trwają, a premiera przewidziana jest na wiosnę 2020 roku. Wiadomo, że wersja Turbo będzie sprzedawana wyłącznie z napędem na cztery koła i skrzynią PDK. Wiadomo też, że pod względem liczby koni mechanicznych przewyższy poprzednika. Mowa o 600 KM w przypadku Turbo i 650 KM w Turbo S. Niewykluczone, że zobaczymy również odmianę hybrydową auta.

 

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze