Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

34 nowe modele Volkswagena w przyszłym roku

W 2020 roku Volkswagen planuje wprowadzić 34 nowe modele. Niektóre z nich to całkowicie nowa oferta, inne stanowić będą warianty już istniejących modeli. Nie zabraknie nowych SUV-ów i crossoverów (w sumie aż 12) oraz elektryków i hybryd.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Surowe przepisy dotyczące emisji spalin, które wejdą w życie z dniem1 stycznia 2020 roku, wymusiły na wielu producentach przekształcenie swoich ofert i położenie nacisku na budowę pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

Jeśli chodzi o Volkswagena, w połowie przyszłego roku na drogę wyjedzie Volkswagen ID.3, który miał swój debiut na targach we Frankfurcie. Auto dysponuje 330-kilometrowym zasięgiem i ma dużą szansę załapać się na rządowe dopłaty do elektryków.

Volkswagen ID 3

Kolejnym autem z rodziny ID będzie SUV ID.4 (na bazie konceptu ID. Crozz)

Volkswagen ID 4

Oficjalnie poznamy go w kwietniu. Powinni ucieszyć się z niego Amerykanie, bowiem będzie to pierwsze auto Volkswagena na prąd, które trafi na rynek w USA. Ale to nie wszystko. Volkswagen pracuje jeszcze nad sześcioma innymi pojazdami o napędzie elektrycznym.

Większość modeli z klasycznym napędem – od Golfa, po Tiguana, czy Touarega – będzie miało swoje odpowiedniki z układem hybrydowym.

A propos Golfa – ruszy sprzedaż jego ósmej generacji

Golf

W 2020 roku do salonów trafi niewątpliwie jedna z najważniejszych tegorocznych premier, czyli nowy Volkswagen Golf. Jego produkcja już trwa w Wolfsburgu, a w ofercie oprócz wersji hatchback pojawi się także kombi oraz warianty GTI, GTD i sportowy R.

Po 16 latach zadebiutuje nowy Volkswagen Caddy

Czwarta generacja popularnego dostawczaka zyska bardziej sportowy styl bez utraty takich cech, jak praktyczność i ładowność. To oznacza, że Volkswagen nie chce ograniczać się tylko do przedsiębiorców i Caddy ma być atrakcyjną propozycją także dla zwykłych klientów.

Caddy

Poza tym niemiecka marka zgłosiła w urzędzie patentowym 3 nowe nazwy, które prawdopodobnie zostaną wykorzystane w przypadku odmian Volkswagena T-Roc i T-Cross. Są to: T-Sport, T-Coupe i T-Go. Najwięcej spekulacji budzi szczególnie ta ostatnia, być może związana z brazylijskim wariantem Gola.

Plany Volkswagena wykraczają poza rok 2020

Do 2024 roku Volkswagen zamierza zainwestować aż 19 miliardów euro w przyszłe technologie. Z tej sumy aż 11 miliardów euro przeznaczone zostanie na rozwój elektrycznej mobilności.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze