Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

McLaren ma nowego króla prędkości. To produkcyjny prototyp Speedtail

Nabywcy McLarena Speedtail nie będą musieli już nikomu udowadniać, jak szybki jest to pojazd. Zrobił to właśnie za nich kierowca testowy McLarena, Kenny Brack, który osiągnął nim maksymalną prędkość aż trzydziestokrotnie. 


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


McLaren F1 zdetronizowany

Speedtail

To się musiało wydarzyć. McLaren Speedtail, nazywany przez wielu duchowym spadkobiercą ikonicznego modelu F1, rozpędził się do 403 km/h. Pobił tym samym historyczny rekord prędkości (386,6 km/h) modelu F1 z 1998 roku. Wydarzenie miało miejsce na pasie służącym do lądowania w ośrodku Kennedy Space Center na Florydzie.

Speedtail

Próba szybkościowa kosmicznie wyglądającego auta odbyła się w ramach programu szybkich testów przeprowadzanych na całym świecie w ostatnich kilku miesiącach. Testy objęły przejazdy m.in. w Hiszpanii i Niemczech.

„Speedtail jest naprawdę niezwykłym samochodem, który uosabia pionierskiego ducha McLarena i doskonale ilustruje naszą determinację, by wciąż wyznaczać nowe standardy w zakresie osiągów superaut” – powiedział dyrektor generalny McLarena, Mike Flewitt

Mike Flewitt dobrze wie, co mówi

McLaren Speedtail wykorzystuje hybrydowy układ z podwójnie doładowanym V8 o łącznej mocy ok. 1050 KM. Dodajmy do tego bardzo zaawansowaną aerodynamikę i niską masę (1430 kg), a otrzymamy osiągi przyprawiające o zawrót głowy. Producent nie bawi się w subtelności i w specyfikacji umieszcza tylko wartość przyspieszenia od 0 do 300 km/h – to 12,8 s.

McLaren Speedtail

Sprzedaż brytyjskiego supercara rozpocznie się z początkiem lutego 2020 roku. Na rynek trafi jedynie 106 egzemplarzy, każdy w cenie ok. 1 750 000 funtów.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze