Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

4 koncepty 2019 roku, które wyróżnia wyjątkowa stylistyka

Oto kilka intrygujących stylistycznie konceptów kończącego się już roku 2019. Rządzi Alfa Romeo.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Alfa Romeo Tonale

Koncept Tonale

SUV może być piękny, co udowodnił koncept Alfy Romeo na tegorocznych genewskich targach. Tonale łączy w sobie włoski styl, elegancję i ponadczasową linię, w której odnajdziemy liczne nawiązania do bogatej historii marki (zerknijcie choćby na modele Brera, czy nawet Disco Volante Spider). Wersja produkcyjna przewidywana jest na końcówkę 2020 roku. I mam nadzieje, że powstanie. Zwłaszcza że Alfa Romeo bardzo potrzebuje modelu, który udźwignie wizerunek firmy o ponad stuletniej tradycji.

Toyota Mirai

Nowa Mirai

Druga generacja Toyoty Mirai to 5 metrów stylistycznego kunsztu. Miło się patrzy na tę masywną bryłę pojazdu, stojącą na 20-calowych kołach. Dodatkowy efekt wizualny zapewnia połysk niebieskiego lakieru. Japończycy nie ograniczyli się jedynie do wyglądu. W nowym wcieleniu tylnonapędowa Mirai odznacza się lepszym prowadzeniem i dopracowaną wodorową technologią, która zwiększa zasięg o 30% względem poprzednika. Na rynek trafi w 2020 roku.

Mercedes Vision EQS

Vision EQS

Wszystko co najlepsze w wydaniu Mercedesa oznacza jedno – klasę S. Wizję topowej limuzyny z napędem elektrycznym Mercedes zaprezentował we Frankfurcie. EQS, bo tak się nazywa, wygląda futurystycznie i ma dynamiczną sylwetkę. Multum technologicznych rozwiązań, które trafiło na jego pokład, umieszczono w całkiem przyjemnym dla oka opakowaniu. No, może tylko z liczbą diod producent trochę przesadził – z przodu jest ich 188, a z tyłu jeszcze więcej – 229.

Bentley EXP 100 GT

Bentley EXP 100 GT

Jeszcze w dalszą przyszłość zajrzał Bentley, który na setne urodziny marki przygotował koncept EXP 100 GT. To luksusowe gran tourismo, które ma w pełni elektryczny napęd, drzwi otwierane do góry na wysokość 3 metrów i 6000 diod w wielkim grillu (Mercedes EQS niech się schowa ze wstydu). Mimo całej swojej ekscentryczności (lakier z łusek ryżu) i wymiarów (niemal 6 metrów długości) jest w nim coś takiego, co estetycznie urzeka i nie pozostawia obojętnym.

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze