Twój blog motoryzacyjny

Liczby tygodnia #106

W zestawieniu najciekawszych liczb tygodnia m.in. o tym, jak łatwo i szybko zwiększyć osiągi w Tesli Modelu 3. Zapraszam.

2000

Tesla znalazła sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Właściciele Modelu 3 mogą za dopłatą 2000 dolarów zaktualizować oprogramowanie, które odpowiada za osiągi. Nie trzeba w tym celu udawać się do serwisu, bo cały proces odbywa się zdalnie.

Jak to się przekłada na przyspieszenie? Tesla Model 3 osiąga setkę już po 4 s, czyli o 0,5 s szybciej od fabrycznego wariantu Dual Motor Long Range. Taka opcja otwiera Tesli furtkę do kolejnych płatnych funkcji w przyszłości, które będzie można aktywować kilkoma kliknięciami w aplikacji.

900

Policyjną flotę w Dubaju zasili Mercedes AMG GT 63 S. Będzie patrolował ulice wraz z Veyronem, Porsche 918 Spyder, czy McLarenem 12C. Egzotyki mu trochę brakuje, ale mocy już nie. Sercem sedana jest podwójnie doładowany 4-litrowy silnik V8, który wytwarza co najmniej 630 KM i 900 Nm.

150

Nowa Trojka

Mazda zdecydowała się pozbawić „trójkę” silnika 2.0 Skyactiv-G o mocy 122 KM. Jego miejsce zajmie teraz jednostka 2.0 Skyactive – G, która produkuje 150 KM. Różnica w cenie względem poprzedniej wersji (94 900 zł) wyniesie 4000 zł więcej.

380

Macan GTS

Zadebiutowało Porsche Macan GTS. Niemiecki kompaktowy SUV wykorzystuje 2,9-litrową jednostkę V6 znaną z wersji Turbo, która oferuje w tym przypadku 380 KM i blisko 520 Nm momentu obrotowego. Więcej o nim tutaj.

20

O rosyjskim Sherpie wspominałem już na blogu. Dzięki ogromnym oponom i trójosiowemu układowi kierowniczemu oryginalny wszędołaz poradzi sobie niemal z każdą przeszkodą – bez znaczenia, czy to będzie to woda, przepastny rów, czy 1,5-metrowe wzniesienie. Producent przygotował teraz wariant specjalny pojazdu o nazwie The Ark, który posiada pasażerski moduł i może zabrać na pokład aż 20 osób. Jego cena jeszcze nie jest znana.

 

Źródło: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze