Twój blog motoryzacyjny

Nowe Porsche Macan GTS, czyli jeszcze więcej sportu

W zeszłym roku Porsche odświeżyło podstawową wersję Macana, a teraz przyszedł czas na wariant z odznaką GTS, który plasuje się pomiędzy Macanem S i Turbo.

Lepsza dynamika i wydajność

Macan GTS

Porsche GTS wykorzystuje 2,9-litrowe V6 o mocy 380 KM i momencie obrotowym na poziomie 519 Nm. Oznacza to skromny wzrost w stosunku do poprzednika o 20 KM i 19 Nm.

Dzięki dodatkowej mocy oraz usprawnionej dwusprzęgłowej przekładni PDK Macan GTS potrzebuje zaledwie 4,7 s do osiągnięcia 100 km/h. Z pakietem Sport Chrono wartość przyspieszenia spada do 4,5 s, a prędkość maksymalna wynosi 261 km/h. Są to zatem świetne osiągi, które nie odbiegają znacznie od wyniku najmocniejszego Macana Turbo (4,3 s do setki).

Porsche Macan GTS

W standardzie znajdziemy adaptacyjne pneumatyczne zawieszenie, które obniżono o 15 mm. Jeśli komuś wyda się to zbyt mało, może w opcji zaznaczyć pneumatykę, która obniży auto o kolejne 10 mm.

W bazowym wyposażeniu znajdują się także 20-calowe obręcze kół i tarcze hamulcowe w rozmiarze 360 mm z przodu i 330 mm z tyłu. Alternatywą dla nich stanowią hamulce z powłoką węglika wolframu albo zestaw w pełni ceramiczny.

Wizualnie Macan GTS wyróżnia się pakietem Sport Design z czarnym wykończeniem

Macan GTS

Obejmuje on sportowe listwy progowe i agresywniejszy przód. Do tego dochodzą przyciemniane klosze reflektorów, czerwone zaciski hamulcowe i sportowy układ wydechowy.

W kabinie nie mogło zabraknąć skóry, alcantary i szczotkowanego aluminium

Macan GTS

Fotele odznaczają się 8-kierunkową regulacją i ulepszonym podparcie bocznym. Ponieważ to Porsche – lista wyposażenia dodatkowego jest bardzo długa, a personalizacja wnętrza jest wręcz wskazana. Nabywca może zdecydować się na podgrzewaną przednią szybę, jonizator powietrza, czy system Park Assist.

U naszych zachodnich sasiadów Porsche Macan GTS zostało już wycenione – na 77 880 euro (ok. 331 000 zł). Na polską cenę musimy jeszcze chwilę poczekać.

Przeczytaj również: Oto nowe Porsche Macan Turbo. Ma ponad 400 KM

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze