Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Liczby tygodnia #105

W zestawieniu najciekawszych liczb tygodnia m.in. o debiucie nowego Mercedesa GLA. Zapraszam.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


12

GLA

Crossover Mercedes GLA stał się małym SUV-em, choć w jego stylistyce niektórzy odnajdą też pewne podobieństwo do klasy B. Auto w nowej generacji cechuje się większymi rozmiarami. Przede wszystkim jest wyższe o 10 i szersze o 3 cm od poprzednika, przy jednoczesnym skróceniu nadwozia o 1,5 cm. Zaowocowało to większą o 12 cm przestrzenią na nogi dla pasażerów siedzących z tyłu.

GLA będzie dostępny z podstawowym 1,33-litrowym silnikiem o mocy 163 KM oraz 7-biegową automatyczną przekładnią. Przeciwwagą dla tej odmiany jest wersja z 2-litrowym silnikiem o mocy 306 KM. Z czasem ofertę uzupełnią kolejne jednostki napędowe (benzynowe, diesle oraz hybryda plug-in).

2 000 000

T.50

Gordon Murray pokazał pierwsze zdjęcie swojego superauta T.50. To inżynieryjne arcydzieło, w którym kluczową rolę odgrywa aerodynamika. Potężny wentylator umieszczony z tyłu pojazdu oprócz funkcji chłodzenia wpływa na regulację docisku, dzięki czemu T.50 może dosłownie przykleić się do asfaltu. Dodajmy do tego lekkość (980 kg) i moc (nawet 700 KM), a otrzymamy „prawdziwego następcę McLarena F1” – tak o aucie wypowiada się sam Gordon. Na jego debiut trzeba poczekać do maja 2020 roku. Cena? Wstępnie 2 000 000 funtów netto.

30 000

Taycan

 

Popyt na pierwsze w pełni elektryczne Porsche Taycan całkowicie zaskoczył niemieckiego producenta. W samej Europie elektryka zamówiło już 30 000 osób, płacąc zaliczkę w wysokości 2500 euro. Spośród tej liczby ok. 10 000 to wiążące zamówienia z wpłaconą pełną kwotą. Pierwsze dostawy Taycana do klientów rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu.

775

Super Snake

Ponad 700 koni mechanicznych w pickupie dla większości z nas brzmi jak niedorzeczność, ale nie dla Shelby. Znana firma tuningująca Fordy przygotowała tak mocną wersję modelu F-150 na targi SEMA. Pojazd przypadł do gustu odwiedzającym imprezę i nie było wyjścia – pickup trafi na rynek w limitowanej liczbie 250 sztuk. Więcej o nim tutaj.

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze