Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Shelby F-150 Super Snake – najszybszy pickup na świecie

Amerykanie kochają szybkie pickupy z V8. Fordem F-150 od Shelby będą zachwyceni.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


Nazywa się Super Snake, ma dwoje drzwi i powstał jako koncept na targi SEMA

Ford F-150 Shelby

Shelby F-150 Super Snake Sport był początkowo rodzajem ćwiczenia. Celem było zbudowanie pickupa o zawrotnych osiągach, którym można legalnie poruszać się po drogach” – powiedział Gary Patterson, prezydent Shelby American

Ale jak to czasem bywa z konceptami – wszystko się może zdarzyć. Eksperymentalny pickup spotkał się z tak entuzjastyczną reakcją ze strony klientów i mediów, że nie można było przejść wobec tego faktu obojętnie. Zarządzający projektem szybko zdecydowali o wprowadzeniu auta do produkcji.

Super Snake

Miłośnicy prędkości powinni być wniebowzięci

Pod niestandardową, specjalnie wyprofilowaną maską spoczywa 5-litrowy doładowany silnik V8 o mocy 775 KM. Testy tego potwora wykazały, że rozpędzenie do setki jest kwestią 3,5 s. Po 8,3 s od startu pickup mkną już 160 km/h.

Projekt wymagał wielu zmian

Ford F-150 Shelby

Zmodyfikowano zawieszenie i układ wydechowy. Pickup zyskał nowy zderzak, kilka wlotów powietrza, unikalny splitter i 22-calowe aluminiowe felgi. Ulepszono również hamulce, a do kabiny wrzucono skórzaną tapicerkę i imitację włókna węglowego.

250 egzemplarzy, które powstaną to zdecydowanie za mało

Chętnych na zakup szybkiego pickupa jest znacznie więcej, niż awizowana liczba 250 sztuk. I to pomimo ustalonej ceny na poziomie 93 385 dolarów. Super Snake trafi do wybranych salonów Forda już w przyszłym roku i jestem pewien, że wyprzeda się na pniu.

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze