Twój blog motoryzacyjny

Liczby tygodnia #103

W zestawieniu najciekawszych liczb tygodnia m.in. o 400-konnej Toyocie Supra. Zapraszam.

250 000

Cybertruck

Cybertruck Tesli cały czas znajduje się na fali wznoszącej. Kompromitująca wpadka z szybą, która pękła po uderzeniu metalową kulą, nie wpłynęła na zmniejszenie zainteresowania tymelektrycznym pickupem. Według najnowszego tweeta Elona Muska, 5 dni od premiery liczba rezerwacji sięgnęła 250 000 i stale rośnie. Produkcja Cybertrucka ruszy najwcześniej pod koniec 2021 roku, ale i ta informacja nie odstrasza potencjalnych nabywców.

10

DBS Superleggera

Minęło 50 lat, od kiedy po raz pierwszy wzbił się w powietrze naddźwiękowy samolot pasażerski Concorde. Z tej okazji Aston Martin przygotował specjalną edycję modelu DBS Superleggera w wyjątkowym wykończeniu. Kolory nadwozia nawiązują do oznaczeń linii British Airways. Auto limitowane do 10 egzemplarzy otrzymało również „lotniczy” numer rejestracyjny i gustowne wykończenie wnętrza, w którym niebieska skóra sąsiaduje z włóknem węglowym.

Pod maską jednak bez zmian – nie ingerowano w sprawdzoną 5,2-litrową jednostkę V12 o mocy 725 KM (900 Nm). Astonowi szybkości nie brakuje (Vmax 340 km/h), choć w zestawieniu z Concordem wypada blado. Legendarny samolot był w stanie rozpędzić się do 2270 km/h.

100 000

e-Golf

Volkswagen sprzedał 100 000 elektrycznych Golfów. e-Golf zadebiutował w 2014 roku, a w ostatnich dwóch latach cieszył się rosnącym zainteresowaniem, o czym świadczą słupki sprzedaży – 27 900 egzemplarzy sprzedanych w tym roku wobec 24 800 sztuk w zeszłym roku. Teraz jego miejsce zajmie model o nazwie ID.3, którego montaż rozpocznie się w fabryce w Dreźnie od 2020 roku. Na auto złożono już ponad 30 000 zamówień.

400

Supra by Schnitzer

AC Schnitzer pochylił się nad Toyotą Supra. Specjaliści od tuningowania BMW nie mieli najmniejszych problemu z wyciśnięciem z 3-litrowego rzędowego silnika o 6 cylindrach (produkcji BMW właśnie) dodatkowych 60 koni mechanicznych. Supra po zmianach generuje 400 KM i ma 600 Nm momentu obrotowego (+100 Nm). Dodatkowo jej układ wydechowy zyskał głośniejsze brzmienie, a nadwozie kilka zmian estetycznych (m.in. tylne skrzydło). AC Schnitzer zapewnił także nowe gwintowane zawieszenie, które zostało obniżone o 25 mm. Zestaw będzie dostępny w sprzedaży na wiosnę przyszłego roku i wtedy też zapewne poznamy jego cenę.

 

Zdjęcia: motor1.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze