Twój blog motoryzacyjny

Car of the Year 2020 – finałowa siódemka

Znamy 7 finalistów plebiscytu Car of the Year 2020. O tytuł najlepszego auta w Europie powalczą: BMW Serii 1, Ford Puma, Peugeot 208, Porsche Taycan, Renault Clio, Tesla Model 3 oraz Toyota Corolla. Zwycięzcę poznamy w marcu przyszłego roku.

BMW serii 1

BMW serii 1

Znalezienie się na skróconej liście nominowanych do tytułu COTY przednionapędowego BMW serii 1 jest zaskoczeniem nawet dla fanów niemieckiej marki. Konkurent Mercedesa Klasy A jednak świetnie wygląda, a nowa konstrukcja i umiejscowienie silnika sprawiły, że oferuje także więcej miejsca w kabinie. Pytanie tylko, czy to wystarczy by zdobyć tytuł? Moim zdaniem – nie.

Toyota Corolla

Toyota Corolla

Nowa Corolla może być czarnym koniem tego plebiscytu. Prezentuje się o niebo lepiej od poprzedniej generacji i ma wyższej jakości materiały w kabinie. Wyróżnia się także dopracowanym układem hybrydowym oraz bogatym zestawem systemów wspomagających kierowcę podczas jazdy.

Ford Puma

Puma crossover

Puma odrodziła się w formie kompaktowego crossovera do miasta. Bazuje na platformie Fiesty, chwali się największym bagażnikiem w tym segmencie (457 l) i niezłym wyposażeniem. Jej przewaga nad resztą stawki tkwi również w popularnym i tak obecnie lubianym przez wielu nadwoziu. „Stylowość” nowej Pumy z pewnością znajdzie licznych fanów, ale przy ostatecznej punktacji może się to okazać za mało.

Renault Clio

Renault Clio

Clio w 5. generacji przeszło zauważalną zmianę, którą nabywcy auta szczególnie odczują we wnętrzu. Pojawiły się lepsze materiały i wyposażenie. Jest bardziej kolorowo i technologicznie (ekran dotykowy). Myślę, że szansa na podium wydaje się realna. A może nawet i na zwycięstwo.

Peugeot 208

Peugeot 208

Design dwieście ósemki to bomba, jeśli tylko przymknie się oko na usytuowanie tylnych klamek, które zaburzają proporcje auta. Podobnie jak w Clio jego wnętrze jest nowoczesne i dobrze wyposażone. Ciekawe, jak to się przełoży na ocenę jury.

Tesla Model 3

Tesla Model 3 Performance

Idea stojąca za budową Modelu 3 jest prosta – stworzenie niedrogiego auta elektrycznego dla mas. Tesla 3 jest co prawda niedroga (jak na rynek amerykański), ale nie wyróżnia się z tłumu wielu innych aut. Poza tym cały czas jest głośno o jej problemach i usterkach technicznych. A to raczej nie jest dobry prognostyk na wygraną.

Porsche Taycan

Taycan

Elektryczne Porsche Taycan reprezentuje nowe podejście niemieckiego producenta do motoryzacji. I choć z całej siódemki Taycan jest najdroższym finalistą, historia pokazuje, że wcale nie stoi na straconej pozycji. Wręcz przeciwnie. Rok temu tytuł przypadł równie drogiemu i elektrycznemu Jaguarowi I-Pace. W tym roku może być podobnie.

 


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze