Twoja pasja do motoryzacji zaczyna się tutaj

Oto nowy król wśród SUV-ów na Nurburgringu

Mercedes AMG GLC 63 S nie jest już najszybszym SUV-em na Nurburgringu. Zdetronizowało go Audi RS Q8.


Ranking awaryjności aut. Raport 2017 wg polskich mechaników.

  


7 minut i 42,2 s nowym rekordem

Audi RS Q8

Taki oficjalny czas zanotował SUV Audi RS Q8, bijąc tym samym poprzedni niemal zeszłoroczny rekord Mercedesa (7 minut i 49 s).

Audi RS Q8 nie zostało oficjalnie zaprezentowane, a już ustanawia rekordy. To kolejny model po Q3 Sportback, RS6 Avant czy RS7 Sportback, który zadebiutuje jeszcze w tym roku. Jego specyfikacja jest póki co przedmiotem przypuszczeń. Prawdopodobnie pod maską pracuje 4-litrowa jednostka V8 podwójnie doładowana o mocy 600 KM i momencie obrotowym równym 800 Nm. Maksymalna prędkość przekracza 300 km/h, a sprint do setki ma zajmować nie więcej niż 3,8 s.

Z zewnątrz RS Q8 będzie się wyróżniał agresywniejszym bodykitem

RS Q8

Oraz owalnymi końcówkami wydechu, które wyróżniają wersję RS od „zwykłej”. Wokół poprawionej przedniej kratki znalazły się wykończenia z włókna węglowego, a z tyłu pojawił się sportowy dyfuzor.

Audi RS Q8 wyposażone jest w napęd quattro z funkcją Torque Vectoring, rozdzielającą moment obrotowy pomiędzy kołami i wpływającą na stabilność w zakrętach. Producent zadbał również o markowe opony Pirelli P Zero w rozmiarze 295/35 ZR 23, które zapewniły odpowiednią przyczepność.

Najszybszy SUV Audi swoją premierę zaliczy na imprezie Los Angeles Auto Show, która zaczyna się 22 listopada.


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze