Twój blog motoryzacyjny

Donkervoort D8 GTO-JD70 – superauto bez kompromisów

Jak świętować, to z pompą. Holenderska manufaktura Donkervoort uczciła 70. urodziny założyciela marki – Joopa Donkervoorta specjalnym modelem D8 GTO-JD70. Nic lepszego dzisiaj w sieci nie znajdziecie.

O marce Donkervoort, istniejącej na rynku od 1978 roku, wspominałem w serwisie kilkukrotnie. Stoi za nią producent ultralekkich samochodów sportowych, które charakteryzują się oryginalnym wyglądem i szaloną wręcz wydajnością.

Nie inaczej jest w przypadku najnowszego modelu Donkervoort D8 GTO-JD70

 Donkervoort D8 GTO-JD70 superauto z Holandii

Auto wykorzystuje dobrze znaną 2,5-litrową 5-cylindrową jednostkę z Audi, 5-stopniową manualną skrzynię biegów i nowy typ mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu. Zoptymalizowany układ dostarcza 415 KM i generuje 520 Nm momentu obrotowego.

 Donkervoort D8 GTO-JD70 superauto

Ulepszenia w stosunku do standardowej wersji objęły m.in. przebudowany układ wydechowy i system kontroli obrotów silnika opracowany wspólnie z firmą Bosch.

Włókno węglowe – w 95% z tego materiału zbudowane jest nadwozie

Donkervoort

Znajdziemy je również w wykończeniach foteli, desce rozdzielczej, czy kołach. Dzięki temu waga Donkervoorta nie przekracza 700 kilogramów. Producent nie ujawnia jego osiągów. Chwali się za to tym, że kierowca wraz z pasażerem może doświadczyć przeciążenia bocznego w zakręcie rzędu 2 G.

Produkcja specjalnej edycji Donkervoorta rozpocznie się na wiosnę przyszłego roku

 Donkervoort D8 GTO-JD70 – superauto bez kompromisów

Ale można już składać zamówienia. Na drogę wyjedzie tylko 70 sztuk, a każda z nich w cenie 163 636 euro (czyli ok. 700 000 zł).

 

Źródło: donkervoort.com


Sieć ProfiAuto zrzesza już ponad 1600 partnerów w całej Polsce. Należą do niej najlepsze sklepy oraz hurtownie motoryzacyjne. W naszej sieci znajdziesz także w pełni wykwalifikowanych i doświadczonych mechaników samochodowych, którzy naprawią awarię szybko i sprawnie. Wszystkie warsztaty samochodowe posiadają nowoczesne rozwiązania technologiczne tak, aby diagnoza usterki trwała jak najkrócej.

  

Sprawdź bezpłatnie stan techniczny Twojego samochodu! >>

Komentarze